Cемінар-практикум учителів предметів художньо-естетичного циклу

Потужний потік нової інформації, реклами, застосування комп`ютерних технологій на телебаченні, розповсюдження ігрових приставок, електронних іграшок і комп`ютерів мають великий вплив на виховання дитини та сприйняття нею навколишнього світу. Істотно змінюється і характер улюбленої практичної діяльності – гри, змінюються улюблені герої і захоплення. Раніше інформацію з будь-якої теми дитина могла отримати з різних каналів: підручника, довідкової літератури, лекції вчителя. Але, сьогодні, з огляду на сучасні реалії, учитель повинен вносити в навчальний процес нові методи подачі інформації.

          Про інноваційні умови професійного вдосконалення учителя, різноманітність форм і засобів навчання, види мистецтва у навчальному і виховному процесі говорили учасники міського семінару-практикуму вчителів художньо-естетичного циклу, що був проведений на базі Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1.

         Учителем художньої культури Зазеко О.В. був проведений урок у 9 класі, тема якого – «Феномен кіно – наймолодшого виду мистецтва». На уроці учні поглибили знання про кіномистецтво та його види, які обов`язково залежать від творчого задуму режисера і наявності матеріалу, на якому планується розкриття теми, встановлювали відповідність між видом кіно і тим, що становить його основу, складали слогани про користь видів кіно.

         Повідомлення  про ігрове, документальне, науково-популярне, анімаційне кіно підготували самі учні, які також проводили дослідження «Трансляція різних видів кіно по телебаченню». На уроці діти  переглянули фрагменти кінофільмів, дізналися про зв`язок свого рідного міста з кіно із фрагменту кінострічки режисера Ростислава Синька «Тигролови», яку було знято у 1994 році   на станції «Лебединська», що на  залізничному вокзалі.     

         Відвідали учасники семінару-практикуму і позакласний захід, підготовлений учителем музики Шияном В.В., що був присвячений черговій річниці із дня народження навчального закладу – «Звеличуємо ім`я твоє, рідна школо», на який були запрошені ветерани педагогічної праці, вчителі, батьки, учні. У вітальному слові від виконуючої обов`язки директора школи Хоменко О.І., прозвучали слова вдячності колегам, за розуміння, творчий підхід у справі навчання і виховання підростаючого покоління, батькам та спосорам – за щоденні клопоти про дітей та допомогу у поповненні матеріально — технічної бази школи, учням – за досягнення у навчанні. Вітання навчальному закладу були і від ветерана педагогічної справи – колишнього директора Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 2, учні якої влилися у дружній колектив школи № 1, Подвезько С.Г., яка побажала навчальному закладу подальшого процвітання, талановитих та вдячних учнів. Музичні поздоровлення звучали на честь школи від самих учнів: Орел Людмили, Удовиченко Дарини, Зінченка Олександра, танцювального колективу «Шарм» і навіть, від наймолодших — учнів 1 класу. Учениця 4 класу Ханенко Марія, яка приїхала на навчання до м.Лебедин з м.Маріуполь, прочитала власного вірша, написаного нею разом з татом

Всім вітаннячко моє,

Гарно, що в нас школа є.

Жовкне листя у цю пору

Восени йдемо ми в школу.

 

Де вчимося в світі жити,

Край свій і  батьків любити.

То дозвольте в добрий час,

Я представлюся для вас.

 

Звуть мене усі Марія,

Є у мене давня мрія.

Бути схожою на маму!

Кращу в світі! Саму-саму!

 

Прізвище ношу Ханенко

Воно відоме вже давненько!

Бо гетьман був  такий  колись.

З часів таких ми і повелись.

 

А всім відомо, від народу:

Нема козакам переводу!

Про себе коротко скажу:

В музичну школу я ходжу.

 

Люблю пісні і малювати,

Англійську мову хочу знати.

Сестричка в мене є Даринка

Вона маленька, наче бджілка.

 

Ці стіни довго тут стояли,

Та мене ласкаво прийняли.

Ще прадід мій в цій школі вчився,

З фашистами він потім бився.

 

Бабуся, батько, теж від сюди,

Пішли собі з цих стін у люди.

Учусь недавно у цій школі

Бо так судилося на долі.

Прийшов неспокій на Донбас

Тому приїхала до вас.

 

Спасибі вам за розуміння

Дай миру Бог і всім терпіння .

То ж за підтримку вдячна дуже

Спасибі, що ви не байдужі.

 

Та хочу впевненою бути,

Що зможем все ми повернути:

І мирне небо й сміх дітей,

І спокій у серця людей.

 

Щоб по усій по Україні,

Лунало так —  «Ми всі єдині!»

Щоб люди роду не цурались,

Щоб  до коріння  повертались.

 

І пам’ять наша пригадала

Де слава козаків гуляла.

То ж  скажем дружно, як один,

Хай квітне місто Лебедин.

 

         Учасники семінару виробили  методичні рекомендації щодо інтеграції різних видів мистецтва у навчально-виховний процес, використання інноваційних форм і методів роботи з використанням різних видів мистецтва.

DSCN1311DSCN1298

 DSCN1322DSCN1316

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов