Працювала опорна школа з превентивного виховання

  В.О.Сухомлинський писав «Досвід переконав нас у тому, що приблизно 85% усіх невстигаючих учнів  головна причина відставання у навчанні – поганий стан здоров`я, якесь нездужання або захворювання, найчастіше зовсім непомітне і таке, що можна вилікувати тільки спільними зусиллями матері, батька, лікаря та вчителя». Тому важливим критерієм оцінки діяльності як окремого вчителя, так і всього педагогічного колективу є не тільки показники навчальних успіхів, а й збереження здоров`я дітей, створення сприятливого мікроклімату, пропаганди здорового способу життя.

    Усвідомлюючи важливість завдань виховання свідомого ставлення учнів до свого здоров`я як найвищої соціальної цінності, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психологічного здоров`я Лебединська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 створила власну модель навчального закладу Школи сприяння здоров`ю та увійшла до мережі Шкіл, дружніх до дитини та є опорною в місті з превентивного виховання.

   Формування здоров`язбережувального освітнього середовища у рамках функціонування Школи, дружньої до дитини – забезпечення світових стандартів якісної превентивної освіти —  саме такою була тема засідання опорної школи з превентивного виховання,  в засіданні якої взяли участь заступники директорів з виховної роботи та голи методичних об`єднань класних керівників загальноосвітніх навчальних закладів міста.

   Заступник директора з виховної роботи  Стрільник А.В., яка є керівником творчої групи, ознайомила присутніх із системою роботи навчального закладу щодо функціонування  Школи, дружньої до дитини в школі, роботою педагогічного колективу над теоретичною та практичною реалізацією заходів превентивного характеру, спрямованих на попередження, подолання відхилень у поведінці школярів, запобігання різних форм асоціативної та аморальної поведінки учнів, формування позитивної мотивації до здорового способу життя.

   В навчальному закладі завершено навчання фасилітаторів для проведення інтерактивної виставки «Маршрут безпеки», яку проведено для 72 учнів 9-11 класів.

   Присутні на засіданні опорної школи з превентивного виховання також мали можливість взяти участь у інтерактивній навчальній виставці з питань репродуктивного здоров`я, профілактики ВІЛ/СНІДу та ІПСШ «Маршрут безпеки», яку провела педагог-організатор школи Грабко В.О.

    Педагогічний колектив навчального закладу докладають зусиль, щоб шкільне середовище було сприятливим для розвитку особистості, організовують навчально-виховний процес на засадах розвитку соціально-психологічних компетентностей учнів.

  Збірні команди учнів 9-11 класів  показали свої знання з правознавства під час проведення бліц-турніру «В лабіринтах Феміди», який провела учитель правознавства Шиян О.М.

  Значна увага у контексті превентивного виховання в навчальному закладі надається бібліотечній діяльності. Члени опорної школи з превентивного виховання, заступники директорів з виховної роботи, голови методичних об`єднань класних керівників навчальних закладів міста переглянули виставку науково-публіцистичної літератури «Збережи своє здоров`я», яка сприяє розвиткові позитивних якостей особистості, стимулює учнів до здорового способу життя через залучення їх до активного читання, надає інформаційну підтримку здоров`яспрямованої діяльності вчителів і батьків, зорієнтованої на збереження здоров`я дітей, підготовлену шкільним бібліотекарем Абрамовою А.В.

   Присутні на засіданні впевнилися, що навчальним закладом вироблена система заходів, що має запобіжний, випереджаючий характер і спрямована на збереження здоров`я учнів, отримання ними правильної соціальної орієнтації.

DSCF0238

DSCF0222

DSCF0216

DSCF0193 DSCF0195

 

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов