Олімпіада з біології

   15 листопада  2015 року на базі Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 відбувся ІІ (міський етап) Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології. У змаганнях взяли участь 41 учень, серед них 12 учнів 8 класу, 11 – 9 класу, 10 – 10 класу, 8 – 11 класу.

         Олімпіада складалась з одного туру – теоретичного. Комплект завдань був підготовлений Сумським ОІППО і включав у собі тестові завдання, проблемні запитання та задачу (для учнів 11 класу). Тестові завдання, подібно до міжнародних олімпіад, складалися з трьох частин: тести груп А, Б та В. Відповіді на теоретичні завдання передбачали поглиблене вивчення розділів біології: ботаніки, зоології, біології людини, мікробіології, вірусології, молекулярної біології тощо. Крім репродукції фактичних знань, завдання вимагали вміння ці знання комбінувати, аналізувати, «видобувати знання » зі  схем, таблиць, малюнків та робити висновки. Тести групи В були різноплановими та досить складними. Їх не можна звести до певного шаблону. Учням 10-11 класів було запропоновано майже однаковий підбір завдань, тематика яких охоплювала весь курс біології, адаптований до програми обласної олімпіади. Складність та неординарність олімпіадних завдань вимагає вже сьогодні від  вчителів загальноосвітніх навчальних закладів ретельного опрацювання завдань   ІІІ та IV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади на Українському біологічному сайті (http://www.biology.org.ua) та взаємодії з викладачами вищих навчальних закладів під час підготовки учнів до участі в олімпіаді.

         Результати олімпіад засвідчили, що серед учасників є й справжні знавці біології, яким по силам розв’язувати непрості завдання і отримувати майже  90% балів від можливих. Зокрема, це учень 9 класу спеціалізованої школи №7 Ліщина Вадим, який починаючи з 6 класу впевнено перемагає у ІІІ (обласному) етапі.

         Тож побажаємо успіхів та перемог у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад команді нашого міста!

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов