Педагогічні горизонти Лебедина

  Однією з актуальних проблем, з якою стикаються вчителі в школі в процесі викладання предметів,  є відсутність пізнавального інтересу в учнів. Тому на педагогічній ниві йде постійний пошук шляхів активізації цього процесу. Однією з умов формування пізнавального інтересу у школярів  дослідники вважають педагогічну творчість. Творчість – це завжди творення чогось нового на основі перетворення пізнаного: нового результату або оригінальних шляхів і методів його одержання.

  Поділитися творчими здобутками, обмінятися досвідом, отримати поштовх  до нових  педагогічних злетів мали змогу педагоги загальноосвітніх та позашкільних закладів  під час щорічного фестивалю фахової майстерності «Педагогічна знахідка».

 Перед  початком свята учасники фестивалю познайомилися з педагогічною виставкою – творчими напрацюваннями педагогів міста: друкованими статтями у фахових всеукраїнських журналах, методичними доробками, схваленими на рівні закладу, міста та області.

    Зі сцени лунали вітання від почесних гостей: заступника міського голови Олени Кірєєвої, начальника відділу освіти Володимира Доценка, голови міської профспілки працівників освіти Світлани Таран.

     … Звучать фанфари, ведуча Світлана Набок запрошує на сцену педагогів-переможців обласних етапів всеукраїнських конкурсів фахової майстерності для нагородження грошовою премією:  лауреатів конкурсу «Учитель року-2016» Антоніну Кудлай, Ірину Федірко, Ірину Яненко, Олександра Сідаша;  «Класний керівник року» —  Юлію Рябушко;  «Джерела творчості» —  Марину Поліщук.

   Вихованці центру позашкільної освіти (керівники Лариса Шелепова та Оксана Бубон) виконали для  вчителів пісні , даруючи присутнім неймовірну щирість та позитивні емоції.

   Цьогорічний фестиваль був  побудований як ностальгічна подорож  у минуле:  педагоги пригадали  звичайний день школяра – як працювали від першого уроку  до шостого, та ще й позакласний захід проводили.  А, зазвичай, перший урок  – математика, тож розпочала методичний фестиваль  учитель вищої кваліфікаційної категорії, лауреат міського конкурсу «Вчитель року – 2016» Світлана  Бокоч  темою «Розвиток мотиваційної сфери учнів на уроках математики».

      Протягом останнього часу класно-урочна система була найбільш ефективною у ході передачі знань, умінь і навичок. Зміни, які відбуваються сьогодні в суспільному житті, вимагають розвитку нових педагогічних технологій, що орієнтуються на індивідуальний розвиток особистості, формування навичок самостійного навчання,  вміння чітко вирішувати поставлені завдання. Однією з нових технологій, які забезпечують вирішення поставлених завдань, є технологія «переверненого навчання». З нею і познайомила присутніх  Лариса  Капран, учитель української мови вищої кваліфікаційної категорії, лауреат обласного конкурсу «Вчитель року».

   Відомо, що мова, якою користуються на уроці, і «реальна» іноземна  мова  –дві великі різниці. Досвідом  подолання цього бар’єру, навчання учнів спілкуванню з носіями мови за допомогою автентичних матеріалів ділилася учитель-методист, двократний лауреат обласного етапу конкурсу «Учитель року» Ірина Яненко.

    Добре відомо, що молодші школярі дуже полюбляють гратися. Як ефективно можна поєднати гру з навчальною діяльністю  продемонструвала творча лабораторія учителя початкових класів, спеціаліста першої кваліфікаційної категорії,  вихованці якої мають високий рейтинг навчальних досягнень у середній та старшій школі, Лідія Микитенко.

  На етапі інтеграції нашої країни до загальноєвропейського простору ставиться питання про залучення сучасної людини до всесвітньої культури, наближення її рівня до європейських стандартів. Міжособистісне спілкування носіїв різних мов і культур може здійснюватися за  умов, якщо комуніканти будуть цікавими один одному, якщо вони будуть керовані однією метою – взаємопорозуміння, взаємозбагачення засобами міжкультурної комунікації. Але, щоб бути цікавим партнером, необхідно знати та розуміти свою національну культуру, історію, звичаї та традиції власного народу. Цьому питанню був присвячений виступ учителя вищої кваліфікаційної категорії,  лауреата міського етапу конкурсу «Учитель року – 2016 » Любові Труфаненко.

  Цікавий екологічний квест для присутніх провела  учитель вищої кваліфікаційної категорії, наставник переможця обласного етапу олімпіади з хімії, Тамара Хижняк.

 Головна мета сучасної освіти – формування успішної, всебічно розвиненої, впевненої у власних силах особистості. Виховання патріотизму актуальне сьогодні, як ніколи.  І не лише для системи освіти, а й для держави в цілому. Саме зараз ми повертаємося до споконвічних цінностей: утвердження первинності любові до Батьківщини і людей, духовності, моральності, бережного ставлення до природних скарбів і національних надбань нашого народу тощо. Методист центру позашкільної освіти, переможець обласного конкурсу методичних розробок Оксана Сергіївна Гриценко поділилася з присутніми власними методичними надбаннями з цих питань.

            Свято педагогічної думки добігло кінця, проте ніколи не згасне у душах педагогів Лебедина вогник педагогічного пошуку, професійної небайдужості, гуманізму та патріотизму.          Захід завершено, але у шкільних колективах вже розпочинається робота з підготовки до наступного фестивалю педагогічної майстерності. Тож до нових відкриттів,  «Педагогічна знахідко»!

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов