Семінар практичних психологів

  Основний чинник у формуванні особистості — це виховний клімат сім’ї. Рідна домівка — не тільки місце притулку, дах над головою, а й родинне вогнище, місце захисту від життєвих негараздів. Батьки є першим суспільним середовищем дитини, а родина — провідним інститутом соціалізації. Батьки першими розкривають маленькій людині предметний світ і надають йому емоційного забарвлення. Через життя в сім’ї формується ставлення до людей, речей, самого себе, виробляються ідеали та цінності. Любов дитини до батьків забезпечує безпеку, виступає гарантом емоційного благополуччя. Дитині мало просто того, щоб її любили. Вона потребує підтримки на всіх періодах дитинства. Глибокий, постійний контакт з дитиною — необхідна умова виховання у будь-якому віці. Але тісний контакт і взаєморозуміння не виникають самі по собі. Батьки їх будують і творять, починаючи з віку немовляти. Допомогти батькам у налагодженні стосунків, створенню оптимальних умов для розвитку дитині і покликані практичні психологи.

  30 березня 2016 року на базі дошкільного навчального закладу «Калинка» відбувся семінар практичних психологів з теми «Робота практичного психолога з сім’єю». Його мета — актуалізувати знання практичних психологів з теоретичних питань щодо виховання дітей у сім’ї, планування  системи роботи практичного психолога з сім’єю; вдосконалити вміння консультаційної роботи, використання активних форм проведення занять з батькам; обмінятися досвідом.

   Важливими формами роботи психолога з батьками є індивідуальні та групові консультації, тренінгові заняття. Для їх проведення необхідне спеціальне приміщення – кабінет психолога. Саме тому на початку роботи учасники семінару міста познайомилися з обладнанням та системою роботи кабінету закладу – лауреатом обласного конкурсу на кращий психологічний кабінет навчального закладу (завідувач ДНЗ  М.Ю. Шимко, психолог В.А. Пелюх).

  У ході семінару психологи розглянули теоретичні питання: « Батьківське виховання: запобігання типових помилок» (Звоновська О.І., практичний психолог СШ №7), «Стилі сімейного виховання. Допомога психолога» (Кравченко Т.О., практичний психолог ЗОШ №1),  «Особистісна готовність практичного психолога до консультування батьків» (Вялкова Л.В., завідувач ММК).

  А потім у дружньому колі, ілюструючи розповіді мультимедійними презентаціями, поділилися досвідом роботи з батьками: здобутками, цікавими формами роботи, обговорили проблеми у співпраці.

  По закінченню семінару було ухвалено рекомендації.

IMG_20160330_102619

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов