Науковий пікнік

 12 жовтня 2016 року вдруге у Лебединському медичному училищі імені професора М.І.Сітенка проводився «Науковий пікнік», який цього разу був присвячений 25-річчю незалежності України. У цьому заході взяли участь школи міста і разом зі студентами мали можливість доторкнутися до досягнень науки, техніки, культури, що відбулися у ХХ, ХХІ століттях.

  На святі науки були присутні міський голова О.М.Бакликов, голова суду О.В.Чхайло, головний лікар дитячого багатопрофільного санаторію «Лебедин» В.М.Рева, директор училища О.Д. Удодік,  завідувач методичним кабінетом відділу освіти міськвиконкому  Л.В.Вялкова, методисти обласного навчально-методичного центру цивільного захисту і безпеки життєдіяльності Бова А.Ю. та Чвалун С.В., викладачі училища, директори та вчителі шкіл, Центру позашкільної освіти, лікарі Лебединської ЦРЛ та найголовніші його учасники – учні та студенти.

  У програмі заходу було передбачено майстер-класи, стендові доповіді, вікторини, досліди, науковий квест, цікаві інформаційні стенди, науково-популярний лекторій (10 хв спілкування з великими із великих людей…), де всі присутні змогли взяти участь, навчитися, зробити. Тут були і поради практичного психолога, і вікторини та конкурси; англійський батл та психологічне тестування.

  Гамірно було біля столів, де показували різні досліди студенти та учні шкіл №1, 3 та 6 у секції «Моя наука». Всі довго та ретельно готувалися до проведення дослідів, то ж і все у них виходило гарно. І учні шкіл №3 та № 6 разом зі своїми викладачами Пархоменко О.В. та Гаранжа С.А. приготували цікаві досліди з хімії. А за столиком першої школи час від часу все щось «вибухало», адже учні школи під керівництвом викладача фізики Пальчика О.О. підготували вісім дослідів з фізики та дві стендові доповіді «Вплив мобільного телефону на організм людини» (Сайко О., 11кл.) та «Блискавка» (Таранченко А.,10 кл.)

  А пізно увечері, ті хто не дуже змерз і дочекався темряви, змогли побачити феєрверк із «стальної вати» (який інші можуть побачити тепер хіба що на відео у групі «Міський науковий пікнік 2016») та випробувати справжню катушку Тесла, яка засвічує лампочки.

  Зважаючи на те, що 14 жовтня об’єднало у собі декілька свят, організатори пікніка передбачили «Історичну зупинку», де кожен бажаючий зміг побачити відео- презентації, які готують студенти училища на заняття з історії Україна та у історичному гуртку. Вони збирають інформацію про учасників АТО – випускників училища та відображають її у своїх презентаціях, відеосюжетах. Студент у костюмі козака розповідав про козацтво на Лебединщині. А студент у костюмі воїна Збройних Сил України запрошував на майстер-класи із надання домедичної допомоги на полі бою пораненим, що проводили студенти четвертого курсу. Вони вчили глядачів бинтувати, проводити масаж серця, штучну вентиляцію легень, вимірювати артеріальний тиск, розповідали про шкідливість куріння та пропонували цукерку замість цигарки, давали практичні поради як зберегти своє жіноче здоров’я.

  «У англійському батлі змагалися багато учнів та найбільш активними були учні школи №5», – відмічають викладачі іноземних мов. Дехто із учнів визначив для себе ким би він хотів бути у майбутньому, пройшовши тест практичного психолога училища.

  Велике захоплення викликала у численних гостей свята сушка із фотографій подорожей, де побували  студенти медичного училища за останні роки. А «подорожуючий зі стажем» студентка Швачич Ліля, яка за 4 роки навчання не пропустила жодної екскурсії рідною Україною, навіть підготувала поради тим, хто збирається у подорож.

  Привертала увагу всіх на пікніку організована фітовітальня, де всіх обігрівали чаєм і розказували про застосування лікарських трав у медицині.

  Родзинкою пікніка став Науковий квест, у якому брали участь команди всіх шкіл міста. Згідно правил команда отримувала завдання на певному етапі, тільки виконавши попереднє. На кожному етапі наукового квесту вони робили селфі з асистентом проекту, відмічали у нього маршрутний лист, отримували «фрагмент». Командам доводилося відповідати на запитання: де і коли на Лебединщині був Т.Г. Шевченко, хто із видатних людей був на Сумщині, скільки всього медалей отримала паралімпійська збірна України в Ріо 2016р., що святкується 14 жовтня, яка найвища гора України та інші. Крім того вони складали еволюцію розвитку тварин, вибирали із представлених фото гетьманів України, на карті України підписували назви областей та їх обласних центрів, виконували розбирання та збирання автомату, вирішували яким буде потомство кошенят, вчили випадкового перехожого короткому віршику з англійської мови, серед фотографій знайомих квіток знаходили «зайву», називали закодоване слово, стрибали на скакалці, присідали, «будували» Сонячну систему із овочів та фруктів різної величини.

  По закінченню всіх етапів  команди із отриманих фрагментів зібрали єдине ціле – карту України. Команди всіх шкіл підготували емблеми, девіз, пісню, були активними і по закінченню квесту отримали Сертифікат учасника наукового пікніка, а першими на фініші була команда школи №1  «Тортик знань», яким було вручено Диплом переможця.

  На численних майстер-класах, які проводили студенти училища та вихованці і керівники гуртків Центру позашкільної роботи та Будинку дитячої та юнацької творчості було завжди багато бажаючих щось виготовити своїми руками, пограти у шахи, отримати свій портрет, щойно намальований, навчитися віршувати чи зіграти на гітарі. Студенти училища висловлюють побажання «Проводити такі пікніки частіше, тому що це цікаво, це весело, це драйвово, це пізнавально». Викладачі запрошують учнів шкіл до участі у  науково-практичних конференціях на базі медичного училища.

dsc_1428 dsc_1438 dsc_1456

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов