Фестиваль спорту, краси і здоров’я

 

  На сьогоднi головною проблемою, яка пов’язана з майбутнiм держави, є збереження i зміцнення здоров’я дітей та учнівської молоді, вироблення стійких соціальних настанов щодо усвідомлення необхідності здорового способу життя. Загальновідомо, що значні перевантаження i малорухливий спосіб життя сучасних школярів стали реальною перешкодою для їхнього нормального фізичного розвитку. Вченi встановили, що за перiод навчання в школі кількість здорових учнів зменшується. Саме тому  педагогічний колектив Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 школи спрямовує свою діяльність на формування освіченої, творчої особистості, становлення її фізичного та психічного здоров’я, виховання потреби здорового способу життя.
  З грудня  2015 року школа розпочала дослідно-експериментальну діяльність проблеми  «Виховання здорового способу життя засобами музейної педагогіки». Формування культури здорового способу життя учнів школи здійснюється як у навчальний, так і позаурочний час. Серед форм та методів процесу формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя педагоги школи відводять пріоритетну роль активним методам, що ґрунтуються на демократичному стилі взаємодії, спрямовані на самостійний пошук істини, розвиток здібностей дитини i сприяють формуванню критичного мислення, ініціативи і творчості. У навчальному закладі традиційними стали спортивні свята: «Тато, мама, я — спортивна сім’я», «Родина за здоровий спосіб життя», «Тато, мама, я та учителі», «Козацький гарт»,  «Олімпійський день у школі»; конкурси, спортивні змагання з футболу, волейболу, настільного тенісу; зустрічі з олімпійськими чемпіонами,  спортивні спартакіади, туристичні походи тощо. Під час проведення таких заходів в учнів формується ставлення до власного здоров’я як до найвищої соціальної цінності, загальна фізична працездатність, навички співробітництва, ефективного спілкування, відчуття прекрасного у житті, природі, мистецтві; відсутність акцентуацій характеру та шкідливих поведінкових звичок, здатність до саморегуляції, самовиховання. Центром підготовки та проведення всіх заходів став музей Спортивної слави, який було відкрито  за підтримки начальника відділу освіти  В.В.Доценка у вересні 2013 року.
  «Я не знаю iншої краси крiм здоров’я», — говорив великий Гейне. Багато в чому краса залежить від того, як людина дбає про своє фізичне і психологічне здоров’я. Позитивні емоції у поєднанні з фізичною активністю допомагають продовжити молодість і красу.
  25 листопада 2016 року у Лебединській загальноосвітній школі №6 у рамках дослідно-експериментальної роботи відбувся  фестиваль  спорту, краси і здоров’я. Його мета – залучати учнів, учителів, батьків до систематичних занять фізичною культурою і масовим спортом, популяризації здорового способу життя,  підтримки дружніх відносин між спортивними клубами та громадськими організаціями спортивного профілю, формувати активну мотивацію дбайливого ставлення до власного здоров’я. Фестиваль об’єднав учнів, батьків і педагогів у єдиному прагненні до здорового способу життя.
  Участь у фестивалі взяли  міський голова  Олександр Миколайович Бакликов, голова Сумського обласного відділення НОК України, срібна призерка ХVІІІ зимових олімпійських ігор з біатлону в Нагано, заслужений майстер спорту Олена Юріївна Петрова, доцент кафедри дошкільної та шкільної освіти, керівник науково-дослідної лабораторії з проблем здоров’яспрямовуючої діяльності в закладах освіти Сумського обласного інституту післядипломної освіти  Валентина Миколаївна Успенська, завідувач міського методичного кабінету Лариса Василівна Вялкова; методист міського відділу освіти  Микола Григорович Римар.
  Родзинкою фестивалю стала презентація секції боксу, яка працює на базі школи під керівництвом тренера Віталія Олеговича Орєхова. Юні боксери Денис Заплюсвічка (призер відкритого Чемпіонату Чернігівської області з боксу в м. Новгород-Сіверський; учасник відкритого Чемпіонату Сумської області серед юнаків, юніорів та молоді у м. Ромни (1 місце), Назар Плаходько, (призер Сумської області з боксу, учасник відкритого Чемпіонату Сумської області серед юнаків, юніорів та молоді у м. Ромни (2 місце) продемонстрували глядачам свою спортивну майстерність. Не залишив байдужими і виступ найменшого боксера, учня 1-го класу, Олександра Стеблянка.
  Силу, спритність, вправність показали вихованці секції «Кіокушинкай — карате» під керівництвом тренера  В.І.Ольховика. Свою творчу майстерність представляли танцювальний колектив «Соняшник», вокальні ансамблі «Співаночка» та «Калинка».
  Наприкінці заходу відбулося нагородження членів секції боксу та їх тренера Грамотами голови Сумського обласного відділення НОК України О.Ю.Петрової.
  Безперечно, що головним завданням школи є підготовка дитини, підлітка до самостійного життя, даючи йому для цього необхідну освіту. Але чи може кожен професійно підготовлений педагог, доросла, відповідальна людина не хвилюватися про здоров’я своїх вихованців та його прогресуюче погіршення? Для педагогічного колективу школи І-ІІІ ступенів №6  відповіддю на це здебільшого риторичне питання стала участь у  реалізації дослідно-експериментальної проблеми.
  Ми, дорослі, маємо навчити дитину робити свідомий вибір, що не зашкодить життю та здоров’ю, бо всі ми прагнемо бачити дітей здоровими та успішними.

img_9286 img_9322

dsc_0005 dsc_0012 dsc_0024 dsc_0034 dsc_0051

dsc_0079 dsc_0097 dsc_0101 dsc_0176

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов