На зустрічі у Клубі молодого учителя

   11 травня 2017 року на базі Лебединського міського центру позашкільної освіти відбулося чергове засідання Клубу молодого учителя. Травнева зустріч була присвячена організації позакласної та позаурочної діяльності школярів у навчальному закладі. Адже позакласна та позаурочна робота, як і позашкільна, є значним засобом всебічного розвитку учнів. У її завдання входить закріплення одержаних у школі знань, їх поглиблення і застосування на практиці, розширення політехнічного і загальнонавчального горизонту, розвиток суспільно-корисної активності і самодіяльності учнів, виявлення і формування їх індивідуальних відносин, виховання високоморальних якостей особистості.
   Розпочалося засідання Клубу зі знайомства з навчальним закладом, яку цікаво провела методист Центру Олена Володимирівна Мальцева. Серед соціальних інститутів виховання й розвитку підростаючого покоління особлива роль належить позашкільному навчальному закладу. Міський центр позашкільної освіти є невід’ємною частиною освітнього простору, який забезпечує всебічну реалізацію особистості учня. У 2016-2017 н.р. в закладі працює 109 гурткових груп. З них 46 груп – художньо-естетичного напряму (705 вихованців),   19 – науково-технічного (290 вихованців), 5 – еколого-натуралістичного (80 вихованців), 3 – фізкультурно-спортивного (45 вихованців),  14 – соціогуманітарного (210 вихованців), 17 – туристсько-краєзнавчого (255 вихованців), 5 – дослідницько-експериментального напряму (75 вихованців).  На сьогодні гуртки працюють на базі закладу, усіх загальноосвітніх шкіл міста та обласного дитячого багатопрофільного санаторію. Вихованці навчального заходу є неодноразовими переможцями обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів. У міському ЦПО працюють талановиті фахівці, серед них 1 педагог має звання «відмінник освіти України», «Заслужений працівник освіти України», 3 педагоги мають звання «керівник гуртка-методист».
  Молоді педагоги одержали вичерпні відповіді від Олени Володимирівни про особливості організації навчально-виховного процесу у позашкільному навчальному закладі.
     Під час практикуму молоді педагоги познайомилися з організацією навчально-виховного процесу у гуртках туристсько-краєзнавчого напряму. Інна Дмитрівна Безугла, керівник гуртка-методист, керівник гуртків туристсько-краєзнавчого напряму розповіла про особливості проведення заняття гуртка, познайомила з інноваційними методами, які застосовує. Цікавим елементом майстер-класу педагога стала віртуальна  мультимедійна екскурсія «Архітектурне вбрання міста», яка є підсумком одного з проектів, виконаних гуртківцями.  Творчі вправи з туризму на закріплення вивченого матеріалу, які запропонувала Інна Дмитрівна, за відгуками молодих педагогів, можуть бути  корисними і під час проведення уроків.
 Другою частиною практикуму став майстер-клас Ольги Костянтинівни Пронікової, керівника гуртка-методиста, керівника гуртка «Квілінг». Ольга Костянтинівна презентувала присутнім власні вироби та роботи гуртківців, які перемагають і в обласних, і всеукраїнських конкурсах. А емоційна та захоплююча розповідь про квілінг не могла залишити байдужими учасників, тож під керівництвом наставника та її вихованців-гуртківців педагоги спробували зробити перші кроки у мистецтві роботи з паперовими смужками – квілінгу. Кожен отримав маленький подарунок – зроблену власними руками чарівну квітку.
    Швидко промайнула зустріч, по її завершенні учасники отримали методичні рекомендації (збірку ЦПО) та домашнє завдання.

IMG_1294 IMG_1301 IMG_1303 IMG_1311 IMG_1313

 

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов