Інноваційні технології в роботі практичного психолога

15 червня на базі Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційні технології в роботі практичного психолога». У роботі конференції взяли участь понад 100 учасників, серед  них – практичні психологи міста Лебедина (Логвиненко А.Л., практичний психолог ДНЗ «Чайка» та  Кравченко Т.О., практичний психолог ЗОШ I-III ступенів №1).
Метою заходу було розкриття особливостей впровадження інноваційних форм та методів у просвітницькій, профілактичній, консультативній та психокорекційній діяльності практичного психолога, використання інноваційних технологій в роботі психологів різних сфер професійної діяльності.
До учасників конференції із вітальним словом звернувся Нікітін Юрій Олександрович, ректор Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, доктор історичних наук, доцент. Юрій Олександрович у своєму виступі наголосив, що сучасні виклики українського суспільства (децентралізація та гуманізація системи освіти, кризовий стан суспільства в цілому і окремих верств населення зокрема) детермінують потребу у підготовці нового покоління практичних психологів та формування нових компетентностей у тих, хто вже працює у даній сфері.
Завідувач кафедри психології Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, кандидат психологічних наук, доцент Вознюк Алла Вікторівна наголосила на переважаючих напрямах діяльності кафедри ,науковий співробітник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту загальної середньої освіти в Новій українській школі Інституту модернізації змісту освіти МОН України Коломоєць Галина Анатоліївна у своєму виступі розкрила значущість розвитку соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу для об’єднання громад навколо школи в рамках Всеукраїнського проекту
У рамках науково-практичної конференції відбулися майстер-класи в яких брали участь наші практичні психологи:
  • Логвиненко А.Л. відвідала майстер-клас «Застосування п’ятикрокової моделі Н. Пезешкіана в роботі з емоційно–смисловою сферою особистості», ведуча: Гільова Лариса Леонідівна, старший викладач кафедри психології Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, практичний психолог, член УСП, психотерапевт в методі Позитивної психотерапії, голова Сумського представництва Українського Інституту Позитивної крос-культурної психотерапії. Практичний психолог ознайомилися з технологіями підвищення емоційної стійкості, з балансною моделлю збереження ресурсів і на практиці з солоного тіста виготовила власне «Дерево внутрішньої сили»
  • Кравченко Т.О. відвідала майстер-клас «Партнерські стосунки і пісочна терапія», ведуча: Федорова Євгенія Валентинівна, практичний психолог відділення психоневрології Сумської обласної дитячої клінічної лікарні. Практичний психолог отримала можливість побачити «власний світ» очима іншого, відчула підтримку партнера і проаналізувала власні стратегії поведінки у міжособистісних стосунках.
Практичним досвідом використання інноваційних форм та методів у діяльності практичного психолога поділилися на сторінках науково-практичного збірника, укладеного за матеріалами учасників конференції, практичні психологи міста Лебедина: Логвиненко А.Л. «Використання пісочної анімації у корекційній роботі з дошкільниками» та Кравченко Т.О. «Використання методики казкотерапії у роботі першокласниками».
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов