Оздоровлення в ДНЗ

Найкращий час для оздоровлення дітей – це літо. Літній період – найблагодатніший для фізичного розвитку дітей. Саме влітку такі природні фактори, як сонце, повітря та вода найефективніше впливають на організм дітей  та зміцнюють їхнє здоров’я.

Літній оздоровчий період розпочався 1 червня із загальноміського свята до Дня захисту дітей. Дошкільнята всіх ДНЗ міста були учасниками дійства на центральній площі.

За час проходження оздоровчої компанії в ДНЗ міста оздоровилися в середньому 898 дошкільників,  що становит 93 %, серед них 510  дітей  пільгових категорій    (53 % від загальної кількості дітей у ДНЗ), а саме:

—   діти з малозабезпечених сімей – 229 (100%);

—   неповних – 165 (100%);

—   дітей із багатодітних  сімей – 88 (100%);

—   діти-сироти – 4 (100%);

—   діти з вадами розумового і  фізичного розвитку – 7 (100%);

—   діти учасників АТО – 17 (100 %)

В дошкільних навчальних закладах міста  літньої пори діти частіше бували на свіжому повітрі, на майданчиках. Адже саме тут відбуваються основні оздоровчі моменти. Ранок в  кожному ДНЗ  починався  з ранкової гімнастики. У всіх групах влітку проводяться повітряні ванни, сонячні ванни і загартування водою.

Значний час протягом дня відводився  на гігієнічний догляд за дітьми і роботу, пов’язану з вихованням у них гігієнічних навичок. Ретельний догляд за дітьми – основна  умова охорони їх від захворювань. Перш за все вихователі слідкували за чистотою рук. Дітей привчають мити руки після забруднення і після користування туалетом. Миття ніг проводилося  влітку перед обідом. Сонячні ванни проводилися   під наглядом медичної сестри.

Вихователі використовували  всі можливості природного середовища. Літні міні-заняття влаштовувались у куточках відпочинку: на травичці. Діти полюбляють казкотерапію, музикотерапію, психогімнастику, пальчикову гімнастику, масаж на свіжому повітрі. Аби малюки не втомлювалися, вихователі змінювали види діяльності: спочатку-гра, потім-хороводи. У спекотну днину діти відпочивали в затінку дерев.

Найбільш улюбленим місцем є пісочниця. У садочку гнучкий режим з максимальним перебуванням дітей на свіжому повітрі та активний відпочинок. Особливу увагу в  кожному  садочку приділяли організації і проведенню літніх спортивних свят та розваг: «Ми із спортом дружимо», «Ігри та змагання починаємо зрання», «Здоровим будь», «Треба, друзі, піклуватись про здоров`я нам щодня», «Я здоров`я бережу, сам собі допоможу». Ці заходи надовго запам’ятаються малюкам цікавими змаганнями та конкурсами, веселими зустрічами з казковими героями, радістю і посмішками.

З метою патріотичного виховання дошкільників та до Дня Незалежності України в ДНЗ міста  були проведені  заходи:

  • виставки методичної літератури, періодичних фахових видань, дитячої літератури до літнього оздоровчого періоду;
  • конкурси малюнків для дітей;
  • оформлено тематичні стенди.

Підсумки оздоровлення були підведені на педагогічних радах ДНЗ та секційних заняттях завідуючих ДНЗ та  методистів.

 

 

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов