Деякі помилки батьківської любові

  Батьківська любов безумовна, беззаперечна, виникає відразу і залишається на все життя. Проте й вона може сприяти виникненню проблем у майбутньому дорослому житті маленької людини. Давайте вчасно помічати помилки та виправляти їх:  самостійно чи за допомогою фахівців-психологів.
Деякі помилки батьківської любові.
Власницька
Вона заохочує у дитини почуття надмірної  залежності від батьків. Мамі й татові здається, що лише вони знають, яку кашу найбільше полюбляє чадо, яке платтячко надягти в садочок, у який гурток ходити після уроків тощо. Маніпулюючи, опікуючи, використовуючи свою владу, батьки намагаються тримати дитину залежною від себе. Вона їхня власність, вони мають усі права на неї. Ці батьки й поводяться з дитиною, як з власною річчю. Забуваючи, що вона – істота, нехай і маленька, котрій необхідно розширювати свої права й ставати впевненою у собі людиною.
Власницькі почуття є в кожного з батьків. Але спробувати відокремити їх від широкої турботи про благополуччя дитини. Поважайте в дитині право бути самою собою. Звичайно, це не означає відмови від всіх обмежень і дозволу всього. Просто заохочуйте в ній прагнення думати, брати на себе відповідальність.
Надмірна опіка заважає емоційному розвитку дитини. Їй, цілком покірній батькам, буде важко знайти себе в цьому світі. Вона може  стати легкою здобиччю вольових, впливових особистостей або груп. Або ваші взаємини погіршуватимуться в міру її дорослішання, вона все менше піддаватиметься вашому керівництву.
Амбіційна.
Ми всі до деякої міри задовольняємо свої амбіції через дітей. Недавно на концерті в дитячому садку ви з’ясували, що ваша дівчинка непогано танцює. Спостерігаючи за граціозними рухами доньки, ви думкою перенеслися в ті дні, коли самі палко мріяли стати балериною. Вам це не вдалося, але от, може,донька здійснить мамину мрію. Чи син повинен стати спортсменом, тому що ним не зумів стати тато.
Будь-які ваші зусилля втілити свою нездійсненну мрію через дитину будуть помилковими, якщо вона сама того не захоче. Чим частіше батьки задовольняють свої амбіції через дітей, тим більшу мовна їхня любов. Адже вона залежить від того, наскільки добре дитина витримала сподівання мами й тата.
У такому разі в дитини виникне розуміння особистих прав. Вона не навчиться думати самостійно й покладатися на себе. Батьківська любов має допомагати дітям виконати в житті те, що визначено долею, а не вказівками перстом дорослих.
Дитина –  аргумент під час сварки.
Найчастіше під час сварок між людьми відбувається зміна ролей. Через брак інших аргументів мама чи тато апелюють до своїх дітей. Більшою мірою це властиве жінкам, які намагаються відстояти у сварці з чоловіком свою правоту, скаржачись на нього маленькому синові чи залучаючи в спільники доньку. Батьки поводяться з дитиною як з дорослою й дивляться на неї як на джерело підтримки.
На жаль, майже всі ми вдаємося до такої форми спілкування, розраховуючи, що дитина допоможе нам вийти з важкого становища. Не має значення чим воно викликано: хворобою, втомою, депресією.
Не чекайте, що, перейнявшись ситуацією, дитина виявить дива поступливості, розуміння, слухняності. Та ще стане вашим захисником і вішальником. Ваші вимоги непомірні й надто передчасні для неї, вона не в змозі виконати те, чого від неї хочуть, і реагувати належним чином.
Звичайно, дитина повинна вміти й поспівчувати батькам, і виявити про них турботу. Але на рівні свого віку. Не можна навіть припускати, що вона зможе задовольнити ваші емоційні потреби. В батьків має бути особисте духовне життя, свої захоплення, вірні друзі. Ви зможете дати дитині більше якщо самі будете емоційно і духовно наповнені.
Нелюбов.
Усі ці взаємини шкідливі як для батьків, так і для дітей. І нормальні дорослі, зрозуміло, хотіли їх уникнути. Але із страху виявити не ті почуття батьки впадають в якусь крайність. Вони утримуються від вияву своєї любові. Це найпоширеніша помилка у вихованні.
Тож не допускайте ситуацій, коли ваше серце переповнене любов’ю, але її занадто мало в повсякденному житті вашої дитини. Вона їй дуже потрібна.
Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов