До міста завітали волонтери Корпусу миру

   Днями у місто Лебедин завітали два волонтери Корпусу миру з Америки: Джейкоб Сміт (25 років) зі штату Міннесота та Габрієль Шієр (23 роки) зі штату Вермонт. Вони будуть жити та працювати тут протягом двох років. З адаптацією у нове середовище їм допомагають українські партнери: Свистун Яна Борисівна (учитель англійської мови  ЗОШ №5) та Криворука Вікторія (викладач англійської мови  ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище ім. А.С. Макаренка») та сім’ї, що мали бажання поселити у себе волонтера.
       Хлопці добре розуміють українську мову, можуть писати та говорити, бо до цього вивчали її 3 місяці. З 11 по 15 грудня Джейкоб та Габрієль матимуть змогу провести свої перші заняття та спробувати себе у ролі вчителя.
     Волонтери викладатимуть англійську мову в  ЗОШ №5 та  ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище ім.А.С. Макаренка», проводитимуть тренінги, уроки в школах, організовуватимуть позакласні заходи та реалізовуватимуть громадські проекти, спрямовані на популяризацію здорового способу життя, сприятимуть розвитку навичок у галузях інформаційних технологій, бізнесу, лідерства, громадянської свідомості, екології та кар’єрного розвитку.  Вони допомагатимуть учителям розширювати асортимент навчальних засобів для роботи зі студентами та учнями. А головне – допомагатимуть дітям набути навичок володіння мовами, які допоможуть їм досягти успіху як в подальшій освіті, так і в майбутній кар’єрі.
      Так, уже з 1 грудня 2017 року у Лебединській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів №5 працює волонтер Габрієль Шієр. Учителі школи планують організувати Клуб знавців англійської мови для учнів старших класів у рамках підготовки їх до ЗНО.
    Це стало можливим завдяки Корпусу миру (англ. Peace Corps) — урядове агентство США, покликання якого – зміцнення миру та дружби між народами світу. В Україні воно було засноване у 1992 році, коли український Президент Леонід Кравчук та американський Президент Джордж Буш підписали двосторонню угоду про започаткування Корпусу Миру США в Україні. Відтоді агенство співпрацювало з багатьма прогресивними організаціями. Американські добровольці живуть і працюють пліч-о-пліч з українцями протягом двох років, обмінюючись досвідом та започатковуючи стосунки, які часто триватимуть усе життя.
      Із 28 листопада по 30 листопада 2017 року відбулася партнерська конференція у м. Ірпінь за участі представників Корпусу миру США в Україні та їхніх українських партнерів. Саме там познайомилися волонтери та українські партнери. Учасники конференції працювали в групах за такими проектами: «Розвиток громад», «Молодіжний розвиток», та найбільший – «Викладання англійської мови як іноземної». Протягом трьох днів усі учасники заходу мали змогу краще пізнати один одного та розробили спільні дії щодо покращення іншомовного спілкування у закладах освіти.
      30 листопада 2017 року в Українському домі у м. Києві відбулася зустріч із заступником міністра освіти і науки України Хобзеєм П. К. Після цього було проведено церемонію складання присяги волонтерами Корпусу миру групи 52.
IMG-a90c1a4ff3aa56144f48c3aa8b67ca80-V(1)

Зустріч із заступником міністра освіти і науки України Хобзеєм П. К.

IMG-4bf28e893b47b9324a5fa874bc97c8a8-V

Церемонія складання присяги волонтерами Корпусу миру групи 52

imgonline-com-ua-Collage-A7GUaycn0KKD1HG

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов