Засідання психологічної студії «Формування культури здоров’я учня в умовах сучасного навчального закладу»

 

  У народі кажуть «Або ви турбуєтесь про своє здоров’я, або воно потурбує вас». У сучасному суспільстві життя й здоров’я людини визначаються як найвищі людські цінності. Батьків і педагогів сьогодні надзвичайно хвилює питання як допомогти дітям бути здоровими, сильними, витривалими. Адже, на жаль, несприятливі соціально-економічні умови сучасного життя, важка екологічна ситуація, інформаційне перенасичення та інтенсифікація навчального процесу викликають тенденції до погіршення здоров’я дітей і учнівської молоді.
    Здоров’я цієї вікової групи особливо важливо, тому що, за оцінкою фахівців, приблизно 75%  хвороб дорослих є наслідком умов життя в дитячі та юнацькі роки. Україні необхідно покоління з високим рівнем освіченості, культури і здоров’я, здатне сприймати загальнолюдські цінності, творчо, продуктивно та довго діяти в будь-якій галузі соціальної практики.
     Головне завдання дорослих полягає в тому, щоб сформувати в українців свідоме ставлення до власного здоров’я. Утвердження загальнолюдських цінностей, збереження здоров’я громадян України є винятково актуальною проблемою сьогодення.
  Тому не випадково до плану роботи міського методичного об’єднання практичних психологів включено зазначене вище питання.
     20 грудня 2017 року на базі Лебединської  ЗОШ І-ІІІ №1 відбулося засідання фахівців служби у формі психологічної студії на тему «Формування культури здоров’я учня в умовах сучасного навчального закладу».
 Засідання студії передбачало аукціон психологічних ідей «Психологічний інструментарій формування культури здоров’я учня в умовах сучасного навчального закладу». Кожен практичний психолог підготував приклади ефективних вправ із зазначеної теми. Під час аукціону психологи мали змогу не лише прослухати умови вправ, а й взяти безпосередню участь у них. За результатами аукціону буде створена збірка інструментарію на допомогу практичним психологам.
 Наступною лінійкою засідання став полілог у рамках обміну досвідом з проблеми  співпраці психологічної служби та педагогів у формуванні здоров’язберігаючих навичок дітей та учнів ( модератор завідувач ММК Ковтуненко Л.В.)
   Практичні психологи ЗОШ №1 (Кравченко Т.О.), ДНЗ «Чайка» (Логвиненко А.Л.), «Ромашка» (Зінченко А.Б.) піготували відеофрагменти-презентації  із зазначеної теми, які містили панораму фрагментів занять з дітьми та учнями щодо формування здоров’язбережувальних компетентностей старших дошкільників та молодших  школярів.
 За підсумками засідання учасники отримали методичні рекомендації.20171220_093153_-_Копiя 20171220_093159_-_Копiя 20171220_113129_-_Копiя
 

 

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов