Юні таланти Лебедина

    Невід’ємною складовою роботи з обдарованою молоддю є пошук та підтримка талановитих дітей. Участь у шкільних та міському наукових товариствах Малої академії наук України є тим стартовим майданчиком, який дає школярам перший досвід наукової діяльності, пошуку креативних рішень і презентації власних досягнень. Саме Мала академія наук об’єднує таких розумних і талановитих юнаків та дівчат! Головним показником досягнень юних дослідників є щорічний Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів.
         Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук є доробком інтелектуальних та творчих ідей і досягнень, здорової конкурентної боротьби, яка спрямована на розвиток творчої особистості, продовження традицій славетних науковців нашого міста (до речі, окремі роботи юних науковців і були присвячені видатним землякам, які прославили Лебедин не лише на теренах України, а й світу).
         Найголовніше інтелектуальне змагання для учнів-членів міського наукового товариства  у лютому 2018 року традиційно відбувалося на базі Сумського державного університету. Учні з усіх куточків нашої області захищали свої доробки і доводили поважним членам журі наукову доцільність одержаних результатів, вели наукові баталії. Цього року 11 учасників представляли наше місто у секціях правознавства, журналістики, історичного краєзнавства, англійської мови, зарубіжної літератури, математики. Семеро з них стали переможцями і призерами: І місце посіла Зоя Бруньова (ЗОШ №1), ІІ місця – Дар’я Гордієнко (ЗОШ №6, науковий керівник Н.В. Савенко), Тетяна Демиденко (ЗОШ №3, науковий керівник Т.І. Фролова), ІІІ місця – Дмитро Богомолов (ЗОШ №1, науковий керівник І.М. Тимошенко),  Марина Стадник (ЗОШ №3, науковий керівник О.М. Шиян), Анна Горішняк (ЗОШ №3, науковий керівник С.М. Стрельник), а Зоя Бруньова здобула другу перемогу під керівництвом Н.М. Логвиненко.Напружена робота та хвилювання слухачів, їх керівників, учителів залишилися позаду, але горизонти наукової діяльності тільки почали відкриватися перед юними дослідниками. Надзвичайно приємно, що учнів, які брали участь у конкурсі минулого року, продовжили працювати над обраними темами та суттєво вдосконалили їх. Також можна було бачити багато нових облич юних науковців, сповнених ентузіазму підкорювати наукові вершини. Ось що про Конкурс розповіла майбутня журналістка, беззаперечна переможниця у секції «Журналістика» Зоя Бруньова: «ІІ етап конкурсу-захисту МАН — це, здавалося, той фініш, до якого дістаєшся крізь місяці виснажливої праці. Я уявляла, що сам захист робіт та написання контрольних буде дуже складним. А виявилося, що достатньо просто сконцентруватися, забути про нерви і щиро усміхатися конкурентам, як давнім друзям. До речі, конкурс-захист МАН може подарувати нових друзів. Бо ми ж, юні дослідники, не конкуренти, а колеги. Одного, наукового поля ягоди!». Участь у Конкурсі ще раз підтвердила, що основними завданнями його є: реалізація здібностей талановитих учнів, підвищення їх інтересу до поглибленого вивчення навчальних дисциплін, раннє виявлення навичок дослідницької роботи, робить нашу молодь відкритою до нових знань, грамотною, компетентною, творчою, дає поштовх до самовдосконалення та майбутньої успішної професійної діяльності. Тож бажаємо у наступному році наукових злетів і особистих перемог кожному юному науковцю, їх педагогам-керівникам та сподіваємось, що вони гідно представлять Лебедин у Конкурсі-захисті 2019!

МАН

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов