Обласний науково-методичний семінар «Інноваційна діяльність учителя хімії»

   Відповідно до плану роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2018 рік, 25 квітня у м. Лебедин відбувся обласний науково-методичний семінар для методистів районних (міських) методичних кабінетів відділів освіти та керівників методичних об’єднань учителів хімії за темою «Інноваційна діяльність учителя хімії», у якому взяло участь 26 педагогічних працівників із міст, районів, окружних територіальних громад області.
 Перша частина семінару відбулася на базі Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5. Відкрила семінар Метейко А.В., методист з хімії навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО, яка привітала всіх учасників заходу та оголосила план роботи. Зі словами вітання звернулася до педагогів Древаль О.А., секретар Лебединської міської ради, лауреат обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» у номінації «Хімії-2016», яка щиро привітала учасників семінару та побажала нових творчих успіхів педагогам та їх учням.  Доценко В.В., начальник відділу освіти Лебединської міської ради розповів про успіхи педагогів Лебедина та учнів у конкурсах різних рівнів, плани закладів освіти щодо втілення Концепції Нової української школи. Ковтуненко Л.В., завідувач методичного кабінету відділу освіти Лебединської міської ради, презентувала учасникам семінару систему методичної роботи щодо підвищення інноваційної грамотності педагогів та результативності роботи учителів природничого циклу.
         У презентаційній частині семінару директор Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Нездоймишапка Т.М. ознайомила учасників з досвідом роботи школи щодо формування за допомогою ресурсів сучасного навчального закладу сучасного компетентного учня. Досвід був презентований у формі дайджесту шкільного життя із залученням учнів-учасників вокальних, хореографічних гуртків (заступник директора з ВР Плужник Л.С.).
         З метою ознайомлення методистів та керівників методичних об’єднань учителів хімії області з сучасними інноваційними підходами до викладання предмету та їх перспективами на 2018-2019 н.р., було проведено теоретичну частину, що складалась із виступів:
– «Інновації в освіті: перспективи впровадження нових програм з хімії у старшій школі, їх аналіз та умови реалізації в навчальному процесі» (Метейко А.В., методист з хімії Сумського ОІППО);
— «Інноваційні підходи до традиційних форм розвитку ключових і предметних компетентностей учнів на уроках хімії» (Коростіль Л.А., доцент кафедри теорії і методики змісту освіти Сумського ОІППО, к.пед.н.).
     Під час практичної складової семінару, яка  була продовжена   на базі закладу, учитель хімії та біології загальноосвітньої школи №5, шкільний координатор Міжнародного конкурсу «Колосок», Ткаченко Р.В.,  представила інтерактивну дошку, як один із сучасних засобів формування інформаційно-цифрової компетентності учнів на уроках хімії. Учні 8 класу продемонстрували учасникам семінару свої вміння самостійно працювати за допомогою LearningApps.org, додатку до Web 2.0., створювати завдання за допомогою зазначених сервісів.
     Розвиток математичної компетентності учнів на уроках хімії за допомогою використання графічних ситуативних хімічних завдань презентувала Гаранжа С.А., учитель хімії та біології вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6, керівник міської творчої групи учителів хімії. Педагог запропонувала розглянути хімічні задачі з позиції актуального напряму формування та розвитку в учнів логічного мислення.
     Друга частина практичної складової семінару, яка відбулася на базі Лебединської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 Лебединської міської ради, була присвячена позакласній роботі вчителів.
     Харченко І.А., директор Лебединської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 Лебединської міської ради разом з педагогічним та учнівськими колективами зустріли учасників семінару в холі гімном закладу на українській та англійській мовах. Починаючи з першої хвилини, учні демонстрували, що саме вони є господарями закладу освіти, у них є своя освітянська держава, в якій їм весело й цікаво навчатися, а також брати участь у вирішенні багатьох питань розвитку закладу та міста. У презентації-панорамі «Імідж закладу створюють творчі особистості» (заступники директора Безкоровайна О.В., Судніцина Л.М.) учні школи презентували досягнення колективу спеціалізованої школи в олімпіадах, конкурсах, змаганнях різних рівнів з використанням поетичних, танцювальних та вокальних форм.
   Шляхам формування здоров’язбережувальної компетентності під час викладання хімії, як одного із напрямів реалізації наскрізної змістової лінії «Здоров’я і безпека», був присвячений фрагмент засідання шкільного наукового товариства  учнів (керівник Пархоменко О.В., учитель хімії та біології вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3, голова міського методичного об’єднання учителів хімії). Під час засідання дві учениці ЗОШ №3, які є переможцями обласної конференції «Перший крок у науку», та учениця ЗОШ №1 (керівник Хижняк Т.В., учитель хімії та біології вищої кваліфікаційної категорії  Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1) продемонстрували захист наукових робіт з актуальних тем екологічного спрямування, виконаних у рамках діяльності міської Малої академії наук та відповіли на запитання глядачів із зали.
    Реалізацію наскрізної змістової лінії «Екологічна безпека і сталий розвиток» у позакласній  діяльності з хімії шляхом проведення шкільного конкурсу «Інтелектуал – 2018» (номінація «Хімія», секція природничі дисципліни) продемонструвала вчителя хімії Алхімової О.О. та заступник директора з НВР Бєлєскова Н.П. Учні 8-9 класів СШ №7 розв’язували  інтелектуальні завдання конкурсу екологічного змісту. Ведучі конкурсу – вчитель початкових класів спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7 Калініченко А.В. та учень 11 класу Мордань В. створили святкову атмосферу в залі, активно співпрацюючи як з учасниками, так і глядачами. Вдало підібрані художні номера (заступник директора Безкоровайна О.В., учитель спеціалізованої школи №7 Бубон О.М.) познайомили учасників семінару з творчо обдарованими дітьми закладу.
  На обласному науково-теоретичному семінарі були прийняті методичні рекомендації щодо подальшої діяльності педагогів навчальних закладів та методичних кабінетів за напрямом упровадження інновацій в навчально-виховний процес з хімії, роботу з обдарованими учнями.

20180425_104433

20180425_10232020180425_115252 IMG_5170

P80425-143711 IMG_5199 IMG_5223

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов