Радилися керівники учнівських  дослідницьких робіт

  Кожна держава прагне зміцнити свій науковий потенціал. Це запорука її розвитку, добробуту громадян, а також необхідна умова визнання іншими країнами світу. Інтеграція України в загальноєвропейський простір потребує розроблення нових напрямів роботи з обдарованими учнями. Сьогодні Мала академія наук України (МАН) – одна із найефективніших форм пошуку, підтримки та розвитку майбутніх науковців, майбутнього потенціалу держави.          У нашому місті у рамках діяльності МАН у кожній школі працюють шкільні наукові товариства учнів, які об’єднуються у міське товариство. Заняття з інтелектуально обдарованими учнями-слухачами МАН в них проводять вчителі-професіонали. Про високий рівень наукового потенціалу юних науковців нашого міста говорять їхні ідеї і рішення, наукові дослідження, які вони захищають на різного роду конкурсах, конференціях, олімпіадах.
   Жага відкриттів, прагнення проникнення в таємниці буття народжуються в учнів за підтримки їх наставників ще на шкільній лаві. Тому питання організації діяльності шкільних та міського наукових товариств учнів стало предметом обговорення на семінарі-нараді, який відбувся 10 жовтня 2018 року на базі міського центру позашкільної роботи. Модератором заходу стала завідувач міським методичним кабінетом Л.В. Ковтуненко.
    На початку наради Л.В. Ковтуненко проаналізувала роботу міського НТУ за 2017-2018 навчальний рік, а також розповіла про впровадження нових проектів, видання методичної літератури та перспективи подальшого розвитку товариства.
    Далі робота наради була організована у форматі круглого столу, метою якого стало обговорення питань підвищення якості та результативності освітнього процесу в наукових секціях МАН. Керівники шкільних товариств І.М. Тимошенко (заступник директора ЗОШ №1), Н.П. Бєлєскова (заступник директора СШ №7), Л.В. Ярошенко (учитель вищої категорії ЗОШ №3) поділилися досвідом ефективної роботи МАН у закладі та зауважили на труднощі, які виникають.
  Об’єктивні рекомендації щодо організації науково-дослідницької роботи у секції історії та мовознавства надали наукові керівники, вчителі вищої кваліфікаційної категорії О.М. Шиян та Н.М. Логвиненко.
     Поради щодо правильного вибору теми та мети дослідження надала учасникам заходу науковий керівник шкільної секції правознавства І.М. Тимошенко.
    Керівник міського НТУ, директор ЦПО А.О. Попова у своєму виступі зупинилася на темі організації процесу дослідження та оформлення  науково-дослідницьких робіт.
    По закінченню наради учасники мали змогу поспілкуватися один з одним та обмінятися досвідом.
   Отже, навчальний рік у наукових товариствах учнів міста Лебедина розпочато! Бажаємо нашим слухачам успіхів у майбутній дослідницькій роботі. Наукових керівників просимо бути терплячими до юних науковців, адже слід врахувати, що це лише перші їх кроки в науці.
    За активну участь у круглому столі дякуємо керівникам секцій наукових товариств закладів – ЗОШ №1, ЗОШ №3 та ЗОШ №5. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю всіх шкіл міста!

20181010_152058_-_Копiя 20181010_152109_-_Копiя 20181010_152116_-_Копiя

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов