Нас єднає мова

  Мова… Скільки написано, скільки сказано про цей феномен, який об’єднує людей, робить їх нацією, народом. Учені доводять, що народ може втратити все: незалежність, військову могутність, рідну землю, — але він виживе, якщо збереже мову.
  Щороку 9 листопада вся Україна відзначає День української писемності та мови. Саме в цей день у Лебединській загальноосвітній школі № 1 панувала особлива атмосфера: відбувся міський семінар учителів української мови та літератури з проблеми «Формування національно-мовної особистості як пріоритетний напрямок сучасної школи». Розпочався він з урочистого відкриття Дня української писемності та мови «Нас єднає мова».
  Присутні дізналися про історію цього свята, тернистий шлях нашої мови, історію її виникнення. Читці декламували вірші, акцентуючи увагу своїм виступом на важливості  української мови в сучасному житті. Патріотичним акордом було душевне виконання Губенею В. пісні «Україна», а танок учениць 7 та 9 класів запалив своєю енергетикою весь зал. Родзинкою заходу був виступ Удовиченко Д., випускниці Лебединської ЗОШ № 1, яка презентувала свою книгу «Дора». Учитель української мови та літератури Марченко В.О., організатор заходу, зробила урочисте відкриття змістовним та цікавим. Учні школи та гості  ще раз переконалися, що рідна мова – це мова єднання, братньої любові та поваги, взаємопідтримки й розуміння.
   На перерві всі охочі взяли участь у мовному флешмобі «Нас єднає мова»: продовжили речення «Говорю українською, бо…», старшокласники допомагали молодшим школярам складати прислів’я про мову, учні 5 – 8 класів вишикувалися, утворивши напис «Я         мову».
  Педагоги загальноосвітніх закладів міста разом з учнями 8 – 10 класів долучилися до написання ХVІІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, підтримуючи розвиток державної мови, пропагуючи грамотність, що є показником високої мовної культури.
  Учитель Зазеко О. В. запросила присутніх до творчої майстерні, де ознайомила із новими підходами до організації та проведення уроків української мови та літератури як основою формування національно-мовної особистості. Ольга Володимирівна поділилася досвідом використання на уроках креолізованих текстів і запропонувала колегам записати вірші українських поетів про мову, застосовуючи мнемотехнічні прийоми.
  Методична скарбничка директора школи Прокопченко Н. А. багата на ігрові форми роботи, які вона використовує на уроках словесності та в позакласній роботі. Своїми надбаннями Наталія Анатоліївна поділилася з колегами у мовознавчій кав’ярні «Смакуй українське слово». Гості складали вірші, прислів’я, відгадували фразеологізми за ілюстраціями, демонструючи красу, милозвучність, неповторність, оригінальність і багатство українських слів.
  Учасники семінару отримали методичні рекомендації щодо формування національно-мовної особистості як пріоритетного напрямку сучасної школи.

д6 д7 д11 д20

д1

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов