Серпнева конференція 2019

2018-2019 навчальний рік став точкою відліку втілення новацій в освіті не лише для освітян міста, а й усієї країни. Тож настав час підбити підсумки року та окреслити напрямки подальших змін. 30 серпня 2019 року велика освітянська родина міста зібралася у святково прикрашеній залі Лебединського медичного училища на  серпневу педагогічну конференцію працівників освіти міста.

Розпочалися урочистості з виступу  переможців обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, вихованців хореографічного колективу «Соняшник»(художній керівник –  Ірина Сергіївна Усенко).

Добре відомо, що реалізацію спричинених викликами часу завдань забезпечує успішне впровадження освітніх реформ, пріоритетом яких є формування конкуренто-спроможного випускника ХХІ століття − всебічно розвиненої, здатної до критичного мислення цілісної особистості,  патріота з активною позицією,  інноватора, який може змінювати навколишній світ та навчатися впродовж життя. Традиційно на серпневих конференціях освітяни аналізують зроблене, обговорюють реалізацію нових освітніх стандартів сьогодення, формують освітню стратегію на майбутнє. Як наслідок, темою міської серпневої конференції обрано «Концепція «Нова українська школа»: впевнені кроки реалізації в системі освіти міста та пріоритетні завдання на майбутнє». У роботі конференції взяли участь: міський голова  Олександр Бакликов; секретарь міської ради Оксана Древаль, депутати міської ради, педагогічна громадськість міста.

Освітянські будні складаються з окремих подій, котрі мережать неповторний візерунок долі. А коли приходить серпень і шкільний дзвінок готується покликати у нову осінь, так приємно перегорнути сторінки пережитого. Разом учасники пригадали переможні миттєвості минулого 2018-2019 навчального року переглянувши відеоряд «Літопис освітянських подій міста Лебедина. 2018-2019 навчальний рік»). Освіта є основою прогресу людства. У зв’язку з цим перед освітянами стоїть завдання формування в молодих українців таких якостей, як: прагнення до навчання упродовж усього життя; постійний пошук найкращих шляхів розв’язання життєвих проблем; готовність своєю навчальною, а потім і фаховою працею закласти основу власного соціального успіху і зробити внесок у громадську, державну справу. Все це – головні завдання  Концепції «Нова українська школа». Підбила  підсумки розвитку освіти міста в 2018-2019 навчальному році та окреслила завдання на 2019-2020 навчальний рік тимчасово виконуюча обов’язки начальника відділу освіти Тетяна Гримайло (доповідь додається).

Реформування загальної середньої освіти передбачає модернізацію змісту освіти, що має ґрунтуватися на компетентнісному та особистісно орієнтованому підходах до навчання, а найголовніше – орієнтуватися на здобуття учнями умінь і навичок, необхідних сучасній людині для успішної самореалізації у професійній діяльності, особистому житті, громадській активності. Із зазначеного питання цікаво, проілюструвавши виступ за  допомогою сучасних цифрових технологій , виступила заступник директора Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Світлана Таран.

«Школа не повинна вносити різкого перелому в життя дітей. Нехай, ставши учнем, дитина продовжує робити те, що робила вчора. Нехай нове з’являється у житті поступово і не приголомшує лавиною вражень» ˗  так вважав видатний педагог В. Сухомлинський. Дошкільний навчальний заклад «Чайка» успішно готує своїх вихованців до навчання у школі, реалізовуючи наскрізну змістовну лінію положення Концепції «Нова українська школа» «Здоров’я і безпека». Відеофільм з досвіду роботи закладу, який представила завідуюча ДНЗ Вікторія Коваль, отримав схвальні відгуки присутніх.

 Кожна дитина – неповторна, наділена від природи унікальними здібностями, талантами та можливостями. Місія нової української школи – допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти і можливості кожної дитини на основі партнерства між учителем, учнем і батьками. Зокрема через  запровадження наскрізних змістовних ліній.  «Екологічна безпека та сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість та фінансова грамотність» – ці змістовні лінії відображають провідні соціально й особистісно значущі ідеї, що послідовно розкриваються у процесі навчання й виховання не лише у загальній середній, а й позашкільній освіті. Досвідом реалізації ділилася методист Лебединського центру позашкільної освіти Оксана Гриценко, запропонувавши учасникам конференції і відеофільм, і презентацію і виступ вихованців закладу.

Сучасна освіта – інститут партнерства держави, сім’ї та місцевої громади. Освітни щирої вдячні керівництву міста за всебічну підтримку та сприяння розвитку освітянської галузі, за небайдуже ставлення до проблем педагогів, моральне і матеріальне стимулювання їхньої професійної діяльності. Приємно, що міський голова Олександр Бакликов, звертаючись до присутніх педагогів, подякував їм за плідну працю та достойну підготовку до нового навчального року. Підкреслив, що освіта сьогодні – це основа для розвитку інтелектуального потенціалу нашої країни, багатство нашого народу та чи не найголовніший чинник модернізації країни.

Дарувати знання і набувати їх – це нелегкий труд, який вимагає віддачі душевних сил, значного напруження, проникнення у велику скарбницю, надбану людством. І все це  — щоденна, кропітка праця кожного освітянина. Вже не один рік поповнюється новими іменами кращих педагогів Книга Пошани відділу освіти. Цього року до неї занесено імена:

 • Бондаренка Сергія Олександровича, вчителя інформатики Лебединської  загальноосвітньої  І-ІІІ ступенів №5;
 • Верхової Валентини Юріївни, директора Лебединської  школи І-ІІІ ступенів №6;
 • Івахнової  Оксани Михайлівни, учителя трудового навчання  Лебединської  СШ І-ІІІ ступенів №7:
 • Гриценко Оксани Сергіївни, методиста Лебединського центру позашкільної освіти;
 • Кищик Людмили Вікторівни, вихователя дошкільного закладу (ясла-садок) «Ромашка»;
 • Бубун Олександри Володимирівни, інструктора з фізичного виховання дошкільного закладу «Чайка».

За високий рівень ініціативи, творчий підхід у викладанні предметів, вагомий особистий внесок у  справу навчання і виховання підростаючого покоління Грамотою міського голови нагороджено:

 • Федірко Ірину Олександрівну, вчителя історії Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №4;
 • Артюх Наталію Павлівну, вихователя Лебединського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Казка»;
 • Савеко Юрія Григоровича, директора Лебединської дитячо-юнацької спортивної школи

  За високий рівень професіоналізму, успішну управлінську діяльність Подякою Міністерства освіти і науки нагороджено Фролова Тетяна Іванівна, директор Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3.

  За підсумками 2018-2019 навчального року, на підставі клопотань атестаційних комісій І рівня Грамотами Департаменту освіти  і науки   Сумської обласної державної адміністрації нагороджено:

 • учителя української мови та літератури Лебединської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів №5 Лебединської міської ради Сумської області Дрюхіну Олену Володимирівну;
 • учителя української мови та літератури Лебединської спеціалізованої школи  І-ІІІ ступенів №7 Лебединської міської ради Сумської області Утку Людмилу  Володимирівну;
 • директора Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №4 Лебединської міської ради Сумської області Дубовик Олену Сергіївну;
 • директора Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Лебединської міської ради Сумської області Верхову Валентину Юріївну;
 • вихователя Лебединського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Чайка» Лебединської міської ради Сумської області Оголь Тетяну Олександрівну.

  Оголь Тетяна Олександрівна також нагороджена грамотою видавництва «Світоч» за перемогу у Всеукраїнському конкурсі освітніх технологій, проведеному Міністерством освіти і науки України та журналом «Дошкільне виховання».

Грамотою відділу освіти нагороджені:

 • Герасименко Анастасія Валеріївна, учитель зарубіжної літератури Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1;
 • Таран Світлана Михайлівна, заступник директора Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3;
 • Хрін Денис Вікторович, учитель історії та правознавства Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5;
 • Беримець Катерина Сергіївна, учитель історії та правознавства Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6;
 • Дидишко Яна Сергіївна, учитель початкових класів Лебединської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7;
 • Холошенко Маргарита Юріївна, завідувач дошкільним навчальним закладом (ясла-садок) «Калинка»;
 • Безугла Людмила Володимирівна, вихователь дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Ромашка»;
 • Сахно Світлана Леонідівна, вихователь дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Сосонка»;
 • Піженко Антоніна Володимирівна, завідуюча відділом організаційно-масової роботи Лебединського ценру позашкільної освіти;
 • Турченко Алла Михайлівна, викладач окремих педагогічних методик, керівника педагогічної практики Комунального закладу Сумської обласної ради «Лебединський педагогічний коледж імені А.С. Макаренка»;
 • Корчменко Людмила Андріївна, викладач Комунального закладу Сумської обласної ради «Лебединське медичне училище імені професора М.І.Сітенка»;
 • Лоза Микола Іванович, завідуючий навчально-підсобним господарством Державного професійно-технічного навчального закладу «Лебединське вище професійне училище лісового господарства»;
 • Рудик Наталія Олексіївна, вихователь КЗ СОР – Лебединська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат.

Приємним подарунком стали для педагогів виступ переможців обласних творчих конкурсів, вихованців вокального колективу «Барви» центру позашкільної освіти, художній керівник – Оксана Миколаївна Бубон.

У підсумку учасниками конференції були ухвалені  рекомендації щодо основних напрямків освітянської діяльності у 2019-2020 навчальному році.

Конференція добігла кінця. Чарівні ведучі  –  Іван Лисенко та Анастасія Федірко  –  приєдналися  до всіх побажань і ще раз привітали педагогів із початком нового навчального року. Побажали здоров’я, наснаги, творчості та мирного неба над головою. Тож шановні працівники освіта міста!  Хай добрі вчинки вашої наснаги промінчиком торкнуться ваших учнів та вихованців. Успіхів і нових перемог у новому 2019-2020 навчальному році вам, освітянам, і вашим дітям!

Л.Ковтуненко, завідуюча ММК

 

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов