Становлення Шкіл здоров’я в закладах освіти Сумщини

Для спеціалістів, методистів органів управління освітою, відповідальних за здоров’яспрямовану діяльність у закладах освіти області Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації спільно з комунальним закладом Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти проведено 04.12.2019 семінар-нараду «Становлення Шкіл здоров’я в закладах освіти Сумщини». Від нашого міста у нараді взяли участь завідувач міським методичним кабінетом Лариса Ковтуненко та директор Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Тетяна Фролова.
Лейтмотив заходу – активізувати діяльність закладів освіти різних типів (дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) зі створення власної моделі Школи здоров’я; забезпечити в закладі освіти безпечне освітнє середовище для  впровадження проекту «Безпечна і дружня до дитини школа».
На важливості та актуальності питання акцентувала увагу директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації  Вікторія ГРОБОВА. Посадовець зазначила, що місія закладу освіти – навчити дитину цінувати своє здоров’я, сформувати усвідомлення його виняткової цінності. Закликала присутніх своїм прикладом формувати в молоді потребу здорового способу життя, об’єднавши навколо себе батьків, педагогів, громадськість.
Світлана Бирченко, начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, інформувала, що пріоритетним завданням кожного закладу освіти є створення середовища, сприятливого для безпеки, здоров’я, соціалізації і самореалізації кожної дитини.
Ректор комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Юрій Нікітін наголосив, що здоров’я людини – це одна із глобальних проблем, яку намагаються вирішувати не лише лікарі, а й психологи, педагоги. У вирішенні цієї важливої проблеми великого значення набуває здоров’язбережувальна діяльність сучасного закладу освіти.
Валентина Успенська, доцент кафедри теорії і методики змісту освіти, керівник лабораторії здоров’яспрямованої освіти комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, ознайомила учасників заходу з моделями Шкіл здоров’я та проектами здоров’яспрямованої діяльності, що використовуються в закладах освіти Сумщини, концепцією проекту «Безпечна і дружня до дитини школа».
Проаналізувала проекти та програми здоров’яспрямованого змісту, що використовуються в закладах освіти області, завідувач навчально-методичного центру психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Ірина Марухина.
Ольга Єжова, завідувач кафедри фізичної терапії, ерготерапії та спортивної медицини Сумського державного університету, головний науковий співробітник лабораторії фізичного розвитку та здорового способу життя Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України окреслила критерії діяльності закладу освіти як Школи здоров’я.
До доповідей науковців, презентацій досвіду діяльності Шкіл здоров’я керівниками закладів освіти Сумщини – Тетяни Фролової та інших представників закладів освіти Сумщини – долучились представниці ЮНІСЕФ (м. Київ) та Лисичанської гімназії Луганської області. Скайп-зв’язок надав можливість обговорити сутність проекту «Безпечна і дружня до дитини школа».
З використанням  матеріалів  сайту Департаменту освіти і науки Сумської ОДА

20191204_093439 20191204_095939

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов