Відбулися рефреш-семінари з протидії насильству

Нажаль, в нашому суспільстві переважає думка, що проблеми жорстокого поводження із членами сім’ї є внутрішньою проблемою цієї сім’ї і не потребує втручання суспільства, а тим більше держави. Але саме право на захист від насильства над особою, особливо в сім’ї, є одним із найголовніших прав громадян та дітей зокрема.
Ще недавно в нашому суспільстві вважалося неприйнятним говорити відверто про насильство в сім’ї. Проте ця форма насильства існує давно і зустрічається досить часто: вона розповсюджена серед людей різних національностей, різного фінансового та соціального статусу, в сім’ях віруючих. Більше того, таке насильство ніяк не можна пояснити нинішньою економічною нестабільністю, оскільки воно наявне й у відсталих, і в економічно розвинутих країнах.
Особливо гострою проблемою є насильство над дітьми. Адже стан, який переживають скривджені діти стосуються кожного громадянина суспільства. Реальність така, що вірогідність кривдження дітей є в усіх соціальних верствах та в усіх сім’ях на різних етапах розвитку. Діти – це майбутнє кожної держави. А тому фізичні та емоційні травми, які вони переживають, обкрадають суспільство та усіх його членів зокрема. Не завжди можна уникнути дитячих травм, але їхня мінімізація має стати важливою метою діяльності всіх інституцій.
Саме з цією метою було проведено рефреш-семінари 22 та 25 січня 2020 року на базі Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 для керівників закладів освіти міста, практичних психологів та заступників директорів і вихователів-методистів. Модератором семінарів стала завідувач міським методичним кабінетом Лариса Ковтуненко. Напередодні учасники семінару отримали електронну версію методичних рекомендацій щодо запобігання та протидії насильству у сім’ї.
У роботі семінару взяли участь начальник відділу освіти Тетяна Гримайло та начальник служби у справах дітей виконавчого комітету Лебединської міської ради Світлана Древаль.
У ході засідань було розглянуто нормативно-правову базу та понятійний апарат з тематики семінару, алгоритми дій закладу щодо виявлення і запобігання насильства. Практична частина включала роботу у групах з питань виявлення насильства, обговорення у колі актуальних питань з теми.

Л.Ковтуненко, завідуюча ММК

20200122_154055

20200124_150820

 

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов