Житиме мова — житиме народ

  Усім відомо, що мова є духовною основою нації, її генетичним кодом. Збереження ментальності кожного народу прямо залежить від збереження його мови. Тому,  якщо хочемо мати майбутнє як нація, повинні піклуватися про рідну мову.
  Традиційно до Міжнародного дня рідної мови в Лебединській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №3 проводяться інтелектуально-пізнавальні заходи. Цього року учні 9 — 11 класу стали відвідувачами мовної кав’ярні «Рідне слово», яку підготували  й провели вчителі української мови та літератури Капран Л.О. та Щербак  І.І. Учасники цього заходу змогли відчути смак рідного слова, адже в меню були різноманітні лінгвістичні страви: вінегрет «Поетичний», куліш «Фразеологічний», борщ традиційний український «Антисуржиковий», коктейль «Народнопісенний», салат «Словозагадковий», кавовий напій зі спеціями «Інтелектуальний», соковмісний напій «Синонімічна гармонія». Для запрошених також була запропонована гаряча страва в горщику «Пригадаймо» та квас традиційний «Приказковий».
  Для відвідувачів кав’ярні Гресь Вікторія, учениця 9 класу, продекламувала поезію  О. Підсухи «Ой, яка чудова українська мова», а Костенко Вікторія та Курлейко Анна, учениці 10 класу,  підготували пісенний подарунок.
  Учасники заходу на символічних долоньках дружби написали побажання рідній мові.
  До всіх присутніх на святі звернулася директор школи Фролова Т. І. й закликала берегти, ретельно вивчати й плекати українську мову.
  Між учнями 7-8 класів відбувся лінгвістичний турнір «О слово рідне», який підготували  вчителі  української мови та літератури Кузьменко В.А. та Хоруженко Н.В. Учасники  команд  мали змогу розширити знання з  усної народної творчості у конкурсах «Острів скарбів», під час якого поєднували частини  прислів’їв і пояснювали їхнє значення, «Показуха», де  відгадували  фразеологізми за жестами, що  демонстрували інші учні, та  «Скоромовка язика не ламає, а вимови навчає». Пізнавальними були конкурси «Упіймай правду», «Мовна п’ятихвилинка», «Лінгвістична розминка». Найбільше захоплення викликало завдання  «Склади слово». Компетентне  журі визначило кращу команду та нагородило всіх учасників солодкими подарунками. Заступник директора з ВР Загребельна Т.В.  відзначила цікаву гру  учасників змагання.
  До Міжнародного Дня мови у закладі було оформлено  інформаційний осередок «Рідну мову вивчай», у якому учні могли ознайомитися із висловами про мову відомих особистостей, повторити прислів’я та приказки про слово, прочитати цікаві факти про рідну мову та поради щодо слововживання.
  У бібліотеці школі діяла виставка «Рідне слово в рідній школі», де  були представлені твори про мову.
  Члени секції «Мовознавство» шкільного наукового товариства «Ерудит» підготували інформаційні хвилинки для учнів початкової школи.
  Вивчаймо, плекаймо рідне слово кожного дня, щоб наші нащадки змогли відчувати себе частиною великого, гордого, нескореного народу.

За матеріалами ЗОШ № 3

dav

dav

20200220_144335[1]

sdr

sdr

 

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов