Ключові уміння 21-го століття

Відповідно до плану роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2020 рік, 11.03.2020, на базі Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Лебединської міської ради, методистами навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку СОІППО Метейко А.В., Третьяковою О.В., Клюніною Н.В. проведено обласний методичний кейс-стаді «Ключові уміння 21-го століття».
У заході взяли  участь  учителі  історії, хімії, англійської мови  закладів загальної середньої освіти міста (загальна кількість 28 осіб) та представники міського методичного кабінету.
Учасників обласного заходу привітала секретар міської ради Древаль О.А., яка зазначила, що формування та розвиток ключових життєвих компетентностей учнів важливо налагоджувати через їх шкільний досвід та взаємодію з педагогами. Виступаюча побажала учасникам плідної успішної праці.
Розпочала кейс-стаді Метейко А.В., методист Сумського ОІППО, наголосивши, що курс «Ключові уміння 21-го століття» спрямований на усвідомлення педагогами компетентнісного підходу до навчання, процесів пов’язаних із розвитком в учнів ключових життєвих компетентностей, який забезпечує інтегрування ключових умінь в освітній процес і розрахований на вчителів різних шкільних предметів.
Учителі під час роботи в цікавій формі за допомогою сучасних методичних форм під модераторством  Метейко А.В., Третьякової О.В., Клюніної Н.В.: дослідили складові процесів «учіння» та «навчання»; проаналізували мисленнєву діяльність від нижчого до вищого порядку за таксономією Блума; порівняли ряд визначень «критичного мислення», дійшли спільного розуміння цього поняття; з’ясували чинники ефективного спілкування та співпраці; проаналізували важливість формування громадянськості як ключового вміння та необхідність усвідомлювати глобальні проблеми людства.
По закінченню роботи вчителі отримали методичні рекомендації щодо можливостей інтеграції змісту предметів природничо-математичного, філологічного та суспільно-гуманітарного  спрямування за матеріалами курсу «Ключові уміння 21-го століття».
Кожен педагог  учасник заходу висловив побажання провести кейс-стаді в нашому місті восени та взимку  2020 року з метою поглиблення знань з окремих модулів курсу.

Л.В.Ковтуненко, завідуюча ММК

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов