День батька

Тати носять нас на руках і плечах, читають нам казки, граються, майструють, вчать,  хвалять, пишаються, але їм так мало дякують за те, що вони є. Вихованці Лебединського центру позашкільної освіти вирішили це  виправити і  на честь свята активно долучилися до  онлайн-флешмобу малюнків «Мій тато найкращий».

Школи та садочки міста також активні учасники акції. Так, учні Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Чернов Артем (3 клас), Карпенко Віра (3 клас), Голіус Мілана (3 клас), Карпенко Софія (4 клас), Білодід Влада (8 клас) намалювали малюнки, а також у планах до свята на сайті школи  розмістити фотоколаж «Тато і я» та відеоролик «Мій тато».

   Роботи учнів Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 4 виконані не лише із творчим завзяттям, а й і з дивовижним різноманіттям застосованих технік. Більшість дітей головними героями своїх творів обрали батьків, професія яких – допомагати людям; їх авторський задум і творче втілення вражає дорослим поглядом на непросту роботу рятувальників.

  Хомишенко Марія до малюнку написала ще й віршик про професію тата. Рятувальник – це справді героїчна професія. Рятувати життя і майно людей від вогню — справа непроста, навіть небезпечна. Тому професія пожежника викликає  захоплення та пошану.

        Свято батька, як і День матері, відзначається зараз у багатьох країнах  світу Вперше воно було запроваджене в 1909 році в США. Свято взяло свій початок у 1909 році, і вперше було відзначене у місті Спокан штату Вашингтон. Ініціатором Дня батька виступила жінка — Сонора Смарт. У роки її дитинства в їх сім’ї, разом з нею, налічувалося шестеро дітей. Після народження шостої дитини їх мама покинула цей світ і усі турботи про дітей, включаючи новонародженого малюка, взяв на себе їх батько, Вільям Джексон Смарт. Він звичайно ж не міг дати їм багато чого з того, що може дати дітям матусина ніжність, але зробив абсолютно все, щоб його діти не були позбавлені турботи, розуміння і любові, яку може дати тільки рідна людина. Діти виросли. Кожен пішов своїм шляхом. Сонора вийшла заміж. Одного разу, в 1909 році, під час церковних відправ, присвячених Дню матері, який на той час в США вже був національним святом, вона згадала своє дитинство і подумала про батька, на чиї плечі лягли всі турботи по їх вихованню та утриманню, про те, як гідно батько впорався з цим нелегким завданням, працюючи на фермі і віддаючи дітям всю свою увагу і любов без залишку.

Вона пішла до міської ради і запропонувала заснувати нове свято — День батьків. Ця ідея була схвалена місцевою владою. Було вирішено провести належні святкування в день народження Вільяма Смарта — 5 червня. Проте часу на його підготовку не вистачило, і свято перенесли на 19 червня. Зовсім скоро цю ідею підтримали і в інших містах штату, а національним святом в Америці цей день став у 1966 році. Тоді ж президентом Сполучених Штатів Америки Ліндоном Джонсоном була визначена і загальнонаціональна дата свята — третя неділя місяця червня. Слідом за США День батьків стали відзначати у Великій Британії та Нідерландах, Франції та Китаї, пізніше приєдналися й інші країни. До 2012-го року у третю неділю червня це свято відзначало вже 28 країн світу.

         Свято батьків, безперечно, з’явилося як вираз вдячності і любові, які любляча дочка присвятила своєму батькові.

 Святкові заходи включають акти широкого вшанування інституту батьківства і сім’ї у вихованні дітей, а також його ролі для процвітання всього суспільства. За кордоном свята на честь батька відзначають у різні дати. Наприклад, у США це відбувається 19 червня з далекого 1910 року, а в третю неділю червня День батька святкують з 1966 року. Крім США, у червні це свято відзначають Аргентина, Канада, Японія, Ірландія, Індія, Нідерланди, Туреччина, Словаччина та багато інших країн. У сусідній з Україною Польщі День батька святкують 23 червня, у Німеччині — у першу неділю цього місяця. Грузинські батьки своє професійне свято відзначають 3 жовтня, а італійські — 19 березня.

День батька у нашій країні офіційно святкувати почали зовсім нещодавно — з 2019 року. У травні минулого року Кабінет міністрів схвалив проєкт відповідного указу президента, призначивши святкування Дня батька щорічно у  третю неділю червня. Що означає свято для нас? У Кабміні, засновуючи нове свято, пояснили, що реалізація нормативного акта сприятиме забезпеченню сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї як основи суспільства та підвищенню статусу чоловіка як батька у процесі виховання дітей.

У цей День ми приєднуємося до привітань, що лунають на адресу наших батьків! Бажаємо їм бути з нами якомога довше, щоб ми більше могли радувати їх і піклуватися про них, любити їх і спілкуватися з ними! З Днем батька Вас, дорогі наші тата!

                         Л.В.Гончаренко, спеціалісь відділу освіти,

з використанням матеріалів сайту «Ділова мова»

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов