До 150-річчя дня народження Лесі Українки — перегляд театральної постановки педагогами Лебединщини

MyCollages (2)25 лютого  виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки  –   української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури.  По собі вона залишила великий літературний доробок – вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики. Засоби мистецтва і сьогодні дають можливість нашим сучасникам почути звучання бентежної жіночої душі.

 «Дружба, а не кохання» зв’язала Лесю Українку із  Сергієм Мержинським, з яким вона познайомилася 1897 року під час лікування в Ялті. Леся називала його «другом моїх ідей». Мержинський жив у Мінську, і коли його стан (у нього був туберкульоз легень, або, як тоді казали – сухоти) дуже погіршився, Леся Українка поїхала його доглядати, попри те, що її мати Олена Пчілка була категорично проти цього. За одну ніч, біля ліжка помираючого Мержинського, 18 (31) січня 1901 року Леся Українка написала поему «Одержима».

«Війна і зрада, смерть, недуги зникнуть,

 мир буде на землі і щастя в людях…»

Так сказано в пророцтві, адже віра і пошук Бога розвіює людські печалі, бо пошук Бога – це пошук любові.

 «Одержима» — це інтерпретація відомого біблійного сюжету, в якому саме і підіймається питання любові. Співпереживання та напружений духовний пошук викликала прониклива гра акторського колективу:

Міріам – Катерина Саченко;

 Отець, Іуда – заслужений артист України Сергій Медін;

Син, Петро – Юрій Оноприйко;

Дух, Лонгин – Юрій Садовничий.

Міріам, головна героїня, пізнає любов поруч з Месією, як чоловіком, у образі Марії Магдалени; поруч з Месією, як Отцем, будучи творінням Господнім; поруч з Месією, як Сином Божим, в образі Діви Марії. Вона проходить з ним усі випробування: в Пустелі – страждання; у Гефсіманському саду – зраду; на Голгофі – смерть. Та чи вдається їй збагнути до кінця – яка любов є істиною? Та, що дарує спокій, чи та, що породжує «одержимість»?…

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов