Нарада керівників закладів освіти

17.12.2020 року в режимі онлайн під головуванням начальника відділу освіти  Тетяни Гримайло в присутності працівників відділу освіти відбулась нарада керівників закладів освіти міста Лебедина.

З першого питання повістки денної «Про стан впровадження Програми «Впевнений старт» у закладах дошкільної освіти міста» доповідала Любов Влезько, спеціаліст відділу освіти. яка відзначила, що для реалізації державної політики в галузі дошкільної освіти, з урахуванням усіх вимог сьогодення, Міністерством освіти і науки України розроблено наукову програму «Впевнений старт». Ця програма окреслює оптимальний комплекс розвивальних, виховних, навчальних функцій і змістових напрямів організації життєдіяльності в межах вікової компетентності дітей старшого дошкільного віку.

У виступі з означеного питання Марія Бондаренко, в. о. завідувача Лебединським дошкільним навчальним закладом (ясла-садок) «Казка» Лебединської міської ради Сумської області, зазначила, що матеріал програми узгоджений із положеннями Базового компонента дошкільної освіти,  сприятиме створенню фундаменту успішності дитини в умовах нової української школи та спрямований на реалізацію особистісно орієнтованої моделі освітнього процесу.

Маргарита Холошенко, завідувач Лебединським дошкільним навчальним закладом (ясла-садок) «Калинка» Лебединської міської ради Сумської області, доповнила попередніх доповідачів, зазначивши, що реалізація програми «Впевнений старт» потребує врахування специфічно дитячих видів діяльності (спілкування, гра, образотворча, господарсько-побутова, пізнавально-дослідницька, здоров’язберігальна діяльність). Це забезпечує формування психологічної зрілості дошкільника, готовності дитини до систематичного навчання в умовах нової української школи (життєві компетентності та здатність до навчання: мотивація, саморегуляція, вміння спілкуватися, сформований інтерес до пізнавальної діяльності).

По даному питанню присутні ухвалили: доповіді про  стан впровадження Програми «Впевнений старт» у закладах дошкільної освіти міста взяти до відома та продовжувати продуктивну діяльність над подальшою реалізацією програми.

По другому питанню «Про стан впровадження профілактичних програм у закладах загальної середньої освіти» доповідала завідувач ММК Лариса Ковтуненко, яка наголосила, що профілактична робота працівників психологічної служби закладу освіти має бути націлена на створення таких умов навчання та виховання, які б сприяли гармонійному психічному та особистісному розвитку здобувачів освіти. А тому міським методичним кабінетом систематично проводиться робота щодо координації та супроводу діяльності працівників психологічної служби міста з профілактики різних форм насильства серед учнів, шляхом впровадження відновних практик у закладах освіти.

Виступ доповнили Тетяна Фролова,  директор Лебединської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 та Алла Попова, директор Лебединської центру позашкільної освіти, з повідомленнями про стан впровадження профілактичних програм у закладах освіти, якими вони керують.

З другого питання присутні ухвалили: інформацію взяти до відома, врахувавши, що профілактичні заходи  будуть ефективними лише за умови систематичного, комплексного впровадження різних форм. методів. засобів у поєднанні з діяльністю, спрямованою на створення умов для повноцінної життєдіяльності та самореалізації учасників освітнього процесу.

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов