ЗУСТРІЧАЛИСЯ КООРДИНАТОРИ МІЖНАРОДНОГО ІНТЕРАКТИВНОГО КОНКУРСУ «КОЛОСОК»

17 березня 2021 року на нараду з організації весняного етапу Міжнародного інтерактивного учнівського природничого конкурсу «КОЛОСОК», що проходила в онлайн-форматі за модерування регіонального координатора конкурсу Лариси Ковтуненко, директора Лебединського ЦПР ПП, долучились шкільні координатори Лебединської міської територіальної громади. Регіональна нарада відбулась за наслідками ґрунтовної та корисної наради, проведеної Валентиною Успенської, доцентом КЗ СОІППО, для представників громад, які опікуються природничими науками та переймаються активізацією роботи з учнями, зацікавленими природничими науками.

Міжнародний інтерактивний природничий конкурс «КОЛОСОК» відбувається  з метою пошуку, підтримки талановитих школярів і популяризації природничих знань в Україні. Сам конкурс проводиться згідно наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 29.12.2011 року № 1561 «Про затвердження Положення про Міжнародний інтерактивний учнівський природничий конкурс «КОЛОСОК». Положення про конкурс, затверджене  в Міністерстві юстиції України 23 січня 2012 року за № 86/20399.

Сам конкурс уособлює в собі цілу систему освітніх проектів від «Колоска», спрямованих на подолання небезпечної тенденції, яка склалася в Україні: читання втрачає статус національної культурної традиції, знижується рівень грамотності населення, особливо, підлітків і молоді, падає їхній інтерес до навчання. Завдяки виданням – журналу «Колосок», газети «Колосочок», науково-популярних книг, а також організації інтелектуальних турнірів в онлайн режимі для учнів і вчителів (як от вже шість Всеукраїнських Інтернет-конкурсів «Учитель року») формується учнівський інтерес до природничо-математичних наук. Кожному конкурсу передує  підготовка за спеціальними темами. Саме вона сприяє успішній участі учнів у конкурсі, отримання сертифікатів певного рангу. А призи від «Колоска» отримують усі учасники. Слід відмітити, що завдання конкурсу відповідають сучасній освітній парадигмі – використання компетентнісно-орієнтованих завдань в освітньому просторі школи. Тому у ході наради обговорювалось питання створення компетентнісно-орієнтованих завдань для учнів, відмінностей традиційного та компетентнісного підходів до навчання, актуалізувались питання класифікації та змісту ключових компетентностей.

Лариса Ковтуненко ознайомила учасників наради з рекомендаціями щодо проведення весняного етапу конкурсу.

«КОЛОСОК весняний-2021» відбудеться 22 квітня 2021 року за спеціальними темами: «КОЛЬОРОВЕ САФАРІ», «КОСМІЧНІ РЕКОРДИ», «МІСТА КРАЇН СВІТУ», «СКАРБИ ДИКОЇ ПРИРОДИ». Інформація про конкурс та інші проекти від «Колоска» розміщена на сайті http://kolosok.org.ua/, Facebook https://www.facebook.com/kolosok.magazine/, у Instagram https://www.instagram.com/konkurs.kolosok/?hl=uk.

Учасники наради мали можливість долучитись до відеоспілкування.

З використанням матеріалів сайту СОІППО та презентації Дар’ї Біди, доцент кафедри педагогіки Львівського ОІППО, кандидат педагогічних наук

Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов