Інтернет-приймальня начальника відділу освіти

Шановні відвідувачі даного сайту!

Інтернет-приймальня створена з метою надання допомоги у вирішенні питань освіти, які турбують мешканців міста. Тому звертаємось до вас з проханням при відвідуванні Інтернет-приймальні, будь ласка, вказуйте конкретне питання, на яке ви бажаєте отримати відповідь. Звернення, в яких не міститься конкретних питань, пропозицій та прохань, будуть видалені.

У найкоротший термін буде надано відповідь на ваші запитання

Дякуємо за порозуміння!

Щоб додати запитання необхідно ввести його текст у текстове поле, розміщене нижче.

13 Комментарии

Оставить комментарий
 1. Шановний,Володимир Васильович,скажіть будь-ласка,чи має право директор школи по внутрішньому переведенню перевести працівника з вищою педагогічною освітою з посади техпрацівника на посаду вчителя при вільній вакансії.
  Відповідь. Відповідно до статті 26 Закону України «Про освіту», листа Міністерства освіти і науки України «Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти призначає та звільняє з посади працівників у порядку, передбаченому установчими документами закладу, відповідно до законодавства, визначає їх функціональні обов’язки. Керівник закладу освіти має право оголосити конкурс на вакантну посаду.

 2. доброго дня!Чому на сайтах не всіх шкіл міста Лебедина або на сайті відділу освіти станом на 5 червня не опубліковані згідно наказу МОН(перша хвиля зарахування до 1 червня) списки зарахованих дітей в 1 клас?Чому не правильно розподілені вулиці між школами-наказ про розподіл ще 2016 року? адже чисельність дітей (народжуваність кожного року була різною)?Наприклад, школа 3 — регіон проживання багатодітних родин( не менше 5 дітей в сімї)!

  Відповідь. Наказом МОН від 16.04.2018 року № 367″Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» регулюється питання оприлюднення інформації щодо зарахування учнів до 1 класів, наявності вільних місць у закладах загальної середньої освіти. Проте, Порядок чітко розмежовує розміщення даної інформації у випадаках коли:
  1) станом на 31 травня кількість поданих заяв до 1 класів не перевищує загальної кількості місць.
  2) станом на 31 травня кількість поданих заяв перевищує загальну кількість місць у 1 класі.
  У випадку 1 список зарахованх учнів оприлюднюється виключно в закладі освіти (підпункт 2 пункту 1 глави 2).
  І лише у випадку 2 заклад освіти упродовж 2 робочих днів оприлюднює списки зарахованих учнів (підпункт 4 пункту 1 глави 2).
  На сайті відділу освіти інформація щодо зарахування учнів має бути оприлюднена лише у випадку, якщо заклад не має офіційного сайту. Міські школи усі без виключення мають діючі сайти.
  Питання перерозподілу вулиць відповідно до запитів населення заплановано на початок 2018-2019 навчального року.

 3. скажіть,як можно ставити вимогу до вихователів на вакантну посаду про повну вищу пед.освіту,якщо законом передбачене працевлаштування педагогів які мають неповну пед.освіту
  Відповідь. Шановний вихователю! Відповідно до статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти призначає та звільняє з посади працівників у порядку, передбаченому установчими документами закладу, відповідно до законодавства, визначає їх функціональні обов’язки.
  Відповідно до статті 30 Закону України № 2628-III від 11.07.2001 «Про дошкільну освіту» педагогічний працівник закладу дошкільної освіти — особа з високими моральними якостями, яка має вищу педагогічну освіту за відповідною спеціальністю та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.
  Особа, яка має вищу педагогічну освіту не нижче ступеня молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста чи магістра може бути працевлаштована на вакантну посаду до закладів дошкільної освіти.

 4. Доброго дня. Поясніть, будь ласка, скільки дітей повинні прийти в групу щоб групи не зводили одна з одною і дітей не переводили в інше групове приміщення.
  Дякую за розуміння.

  Відповідь. Шановна Мама дошкільника, зведення груп у ДНЗ передбачено за виробничої необходності: якщо немає можливості організувати заміну працівника (вихователя або його помічника). В інших випадках зведення груп не передбачено та не залежить від кількості присутніх у групі дітей.

 5. У нас запитання до начальника відділу освіти. Це з вашого дозволу новопризначений директор школи №1 відправляє дітей з уроків рубати кущі? Діти приходять в школу вчитися, а не отримувати травми під час різних господарських робіт.

  Відповідь. Шановні батьки, цілком згоден з вами щодо того, що діти приходять до школи вчитися. Жодних вказівок про те, щоб діти виконували різні господарські роботи відділом освіти не надавалося. Станом на сьогодні у школі директора ще не призначили. Обов’язки директора виконує заступник директора Тимошенко І.М. Ситуацію з’ясуємо та обов’язково, якщо буде така необхідність, виправимо.

 6. Шановний Володимире Васильовичу!
  Протягом тривалого часу на офіційному сайті міського відділу освіти функціонувала сторінка «Вакансії». Це вигідно відрізняло його від інших відділів,підкреслювало «прозорість» надання робочих місць,бо давало можливість працевлаштування до закладів освіти міста на конкурсній основі і було прикладом для інших керівників. Скажіть,будь ласка, чому зараз ця рубрика відсутня? Чи відновлять її найближчим часом? Завчасно дякую за відповідь.

  Відповідь. Сторінка, про яку ви запитуєте функціонує і зараз.

 7. Добрий день, Володимире Васильовичу.Звертаюся до Вас, бо болить душа за долю школи №1. Складється враження, що школа отримала статус «експериментальна. Немає в школі ні господаря ні господині. з батьків учнів школи були зібрані великі кошти на ремонт підлоиг першого поверху. Але як він зроблений! Таке враження ніби завгосп школи не чоловік і зовсім не розбирається в господарських питаннях. А тепер туалет. Був гордість школи. Здавали кошти всі в кого сини і доньки. А зараз туалет для хлопчиків закритий більше, чим відкритий.І ходять наші діти в туалет на вулицю.А першачки вдень сплять, і треба після сну виходити на вулицю. А на дворі не літо. А тепер і новий туалет закритий, бо говорять, що забита каналізація. І знову батьки будуть здавати кошти, щоб те що зроблено переробити. А чому ж не переробити його за кошти тих, что все робив? І чому директор не вимагає від своїх підлеглих якісної роботи. Чи і тут Вам треба втрутитись і покерувати?То навіщо такий директор і «недоторканий»завгосп, коли вони не господарі у своїй хаті?
  Відповідь. У кожному навчальному закладі є керівник. У школі № 1 він теж є. Школа звичайна, ніякого особливого статусу не має. Проблемами має займатися директор. Він, як влучно ви сказали, є «господарем у своїй хаті». Проблеми з туалетом будуть, звичайно, вирішені. Відділ освіти тримає це питання на контролі.

 8. Володимире Васильовичу, поясніть, будь ласка, чому в школі № 7 для учнів 7-8 класів влітку не буде пришкільного табору.
  Відповідь. Під час літнього відпочинку на базі навчально-виховних установ буде організовано роботу 17 відпочинкових таборів, у яких перебуватимуть 1285 учнів. На базі СШ № 7 буде працювати 3 відпочинкові табори, у яких перебуватимуть 282 учні. Адміністрація навчального закладу комплектує відпочинкові табори відповідно до банку даних дітей, які бажають відпочити в літній період, а також організовує літню трудову зайнятість учнівської молоді. У СШ № 7 для учнів 8 класів організований профільний відпочинковий англомовний табір,який буде працювати у червні. Що стосується 7 класів, то адміністрацією школи вирішено, що учні даної вікової категорії будуть задіяні у літній трудовій зайнятості.

 9. Шановний Володимир Васильвич!
  Стосовно кількості учнів у 1 класах мені зрозуміло. Тоді хто вирішує питання стосовно кількості класів у школах, також дирекція школи? І ще одне питання. Якщо батьки вирішують до якого вчителя вони хотіли б віддати свою дитину, то в цьому році по класах буде по 40-45 учнів у кожному 1 класі? В нашому місті чудове училище яке випускає кваліфікованих вчителів початкових класів, то чому не можна надати молоді робочих місць?
  Відповідь: Рішення стосовно формування мережі перших класів приймається виконавчим комітетом міської ради. На 2016-2017 навчальниий рік мережа перших класів становить 9. В умовах недостатнього фінансування освіти (2,5 млн грн) можливості відкривати додаткові класи немає. У місті є класи, наповнюваність яких становить 19 учнів.Тому у батьків є можливість віддати дитину у класи з меншою наповнюваністю.

 10. Шановний Володимир Васильович!
  Скажіть будь ласка, коли в школах нашого міста будуть рівномірно розподілені учні 1 класів. А то виходить в деяких школах кількість учнів 18 чоловік і один перший клас на всю школу, а в інших 41/39 і лише два класи на всю школу.Поясніть будь-ласка, як працівник освіти, чому можна навчити таку кількість дітей одному вчителю, враховуючи те, що урок триває лише 35 хвилин.

  Відповіль. Шановна Валентино Петрівно. Дійсно, згоден із Вами, що навчати учнів першого класу нелегко, якщо наповнюваність класу велика. Відділом освіти робота щодо формування мережі учнів 1 класів здійснюється з дотриманням вимог чинного законодавства. Дійсно, відповідно до ч. 1 статті 14 Закону України «Про загальну середню освіту», Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01 наповнюваність класів загальноосвітніх навчальних закладів не повинна перевищувати 30 учнів. Проте, у місті є класи, наповнюваність яких більша. Це пов’язано з тим, що батьки мають право обирати навчальний заклад, учителя, який буде навчати його дитину. Уся відповідальність за недотримання даних вимог покладається на керівника закладу.

 11. Шановний Володимир Васильович! На всіх телеканалах України повідомляють про відміну безкоштовних сніданків для учнів 1-4 класів у школах України, про це відповідну Постанову підписав Прем’єр-міністр України А.Яценюк.
  Скажіть будь-ласка, як вирішено дану проблему в школах нашого міста. Чи харчуються діти 1-4 класів, які категорії дітей мають пільги?
  Дякую за розуміння.
  Відповідь: Шановний Сергію Олександровичу! Так, дійсно, у Державному бюджеті на 2016 рік не передбачено кошти на харчування учнів 1-4 класів та учнів 5-11 класів із малозабезпечених сімей, які навчаються у школах, але проблема забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів постала ще у 2015 році, коли був прийнятий Закон країни «Про Державний бюджет на 2015 рік». Відділ освіти не стояв осторонь даної проблеми. У 2016 році, як це було і у 2015 році, кошти на харчування учнів 1-4 класів були виділені з міського бюджету із розрахунку 2.40 грн. на одного учня. Крім цього, за рахунок коштів міського бюджету в загальноосвітніх школах міста харчуються безкоштовно учні 1-11 класів, батьки яких мобілізовані та перебувають в зоні АТО, діти-переселенці з Донецької та Луганської областей, безкоштовне ж харчування за рахунок коштів Державного бюджету отримують діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, які навчаються в інклюзивних класах, учні 1-4 класів з малозабезпечених сімей.

 12. Доброго дня, скажіть, будь ласка, коли учні 7-их класів будуть забезпечені підручниками?

  Відповідь. Шановна Яно Олексіївно, дане запитання, дійсно, є дуже важливим сьогодні та знаходиться під контролем відділу освіти. Проблема із забезпеченням підручниками учнів не лише 7, а й 4 класів існує не лише у нашому місті та , на жаль,залишається поки що невирішеною в усіх областях України. Відповідно до заяви Міністра освіти С.М.Квіта, розміщеної на сайті МОН України від 30.09.2015 року, підручники почнуть надходити до шкіл уже в листопаді, а до кінця 2015 року всі замовлення шкіл будуть виконані. Школи будуть забезпечені безкоштовними підручниками, які відповідатимуть новим навчальним програмам.

 13. Шановний Володимире Васильовичу!
  Я маю вищу педагогічну освіту (практична психологія, соціальна педагогіка), є переселенкою із Донецької області. Чи є можливість працевлаштуватися до навчальних закладів міста за даною спеціальністю?

  Відповідь. Шановна Світлано, станом на 11.11.2015 року вакантні посади практичних психологів та соціальних педагогів у загальноосвітніх навчальних закладах відсутні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Малюнки з Новим роком 2019 - http://merry-christmas.pp.ua/malyunky-z-nastupayuchym-2019-rokom/ . Завантажуйте тут.
Frontier - Новая Серия - Шаблоны сайтов