З 10 по 14 лютого в закладах загальної середньої освіти Лебединської територіальної громади відбувся тиждень безпечного інтернету.
Щороку початок лютого у школі відзначається заходами з безпеки в Мережі: як не стати жертвою шахраїв, як захистити техніку від засилля вірусів… Цього року ми багато говорили про те, як захистити себе від… себе. Впевнені, що мало хто із нас контролює час, проведений в Інтернеті.
Створюй, об`єднуйся, поширюй і поважай! Саме під таким гаслом проходив День безпечного Інтернету у закладах освіти громади у 2025 році. А у наших школах тиждень безпечного Інтернету розпочався з виклику «7 днів цифрової детоксикації», який на кожен день приготував і дорослим, і малим особливе завдання, щоб перевірити себе і свою залежність від цифрових технологій.
12 лютого учні 5-6 класів стали учасниками інтерактивного заняття «Мої кроки до цифрового благополуччя», під час якого перевірили, які з їхніх емоцій у віртуальному світі переважають, пройшли тестування на перевірку своєї залежності від наслідків онлайн-перебування та склали пазли з власними обіцянками змінити Інтернет на краще. А також поповнили свій словничок такими поняттями як «контент», «фоловер», «розшарювати» та «постити».
13 лютого на пізнавальний захід «Інтернет надихає» запросили семи- та восьмикласників. Хлопці та дівчата спробували дати відповідь на запитання «Інтернет — місце позитиву і натхнення чи…?», визначили мотиви запропонованих постів та їхній вплив на оточуючих.
Змістовно і цікаво пройшов тренінг для учнів 9 класу «Безпечний інтернет»: грали, створювали модель учасника інтернет-розмови.
Не менш цікавими були заходи і в початковій школі. Учні подорожували стежками цікавої країни Інтернет. 14 лютого першокласники здійснили віртуальну подорож Всесвітньою Мережею: познайомилися з правилами безпечної поведінки, назвали переваги та небезпеку, яку містить Інтернет.
Під час проведених заходів учні отримали інформацію про організації, сайти, телефони гарячих ліній, де вони можуть отримати підтримку, якщо стали жертвою протиправних дій в Інтернеті.
Сподіваємось, що отримані знання щодо безпеки в мережі Інтернет зможуть уберегти учнів від потенційних небезпек глобальних мереж і віримо, що учні більш свідомо і відповідально будуть ставитись до свого віртуального життя.